معاون شهردار: شهرداری زاهدان حدود هزار میلیارد تومان از دستگاه‌های دولتی طلبکار است

زاهدان- ایرنا- معاون مالی و اقتصادی شهرداری زاهدان گفت: حدود هزار میلیارد تومان دستگاه‌های دولتی به این شهرداری بدهکار هستند که در صورت وصول این رقم کارهای بسیار بزرگی می‌توان انجام داد.

داوود صفایی روز دوشنبه در نشست معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی و معاون مالی و اقتصادی شهرداری زاهدان با اصحاب رسانه اظهار داشت: ادارات بدهکار به شهرداری زاهدان در صورت پرداخت بدهی در مهلت تعیین شده از شرایط خوب و تسهیلات ویژه برخوردار می شوند در غیر این صورت بعد از گذشت مهلت مقرر، شهرداری برای دریافت طلب خود اقدام کرده و تسهیلات در نظر گرفته شده شامل حال آنها نخواهد شد.

 وی ادامه داد: ۹۵ درصد درآمدهای شهرداری‌ها از محل پرداخت عوارض و همکاری و همراهی مردم و تنها ۵ درصد از محل بودجههای دولتی تامین و دریافت می شود.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری زاهدان ادامه داد: عوارض محلی چون صدور پروانه، بهاء خدمات و غیره بخش عمده‌ای از منابع درآمد شهرداری را تامین می کند.

وی تصریح کرد: قانون برای هر ملک داخل شهر درصدی را به عنوان عوارض تعیین کرده که عوارض نوسازی و صدور پروانه‌های ساختمانی از این نوع است که باید بر اساس مقتضیات محل، دفترچه پرداخت عوارض مربوطه تعیین و عوارض در موعد مقرر پرداخت شود.

صفایی با اشاره به بودجه ۴۱۰ میلیارد تومانی شهرداری زاهدان در سالجاری اظهار داشت: در صورت تحقق ۱۰۰درصدی این بودجه میزان درآمد سرانه هر نفر در این شهر به ۶۸۰ هزار تومان می رسد که به نسبت ۲۰۰ هزار تومان سال‌های قبل رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: برای رسیدن سطح خدمات به حد مطلوب افزایش سطح درآمد سرانه بسیار مهم است لذا باید درآمد سرانه هر شهروند زاهدانی را به بیش از یک میلیون تومان رساند کما اینکه در برخی کلان شهرها سرانه درآمدی به ازای هر شهروند سه میلیون تومان است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری زاهدان افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان در کمیسیون ۷۷ آرای قطعی صادر شده است.

وی ممیزی برای املاک را در دستور کار شهرداری دانست و گفت: سیستم صدور پروانه ساختمان از حالت دستی خارج و به صورت اتوماسیون انجام خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری زاهدان نیز در ادامه این نشست گفت: بودجه شهرداری در سالجاری ۴۱۰ میلیارد تومان عنوان شده که امیدواریم چون سال گذشته تحقق بالای ۹۰ و حتی ۱۰۰ درصدی را داشته باشیم.

خلیل‌الله صاحبدادزهی ادامه داد: شهر زاهدان یکی از کلانشهرهای مهم کشور است اما برخلاف سایر کلانشهر ها از درآمد سرانه کمی برخوردار است.

وی تصریح کرد: معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی ۲ وظیفه مهم تامین بودجه و سازماندهی نیروی انسانی را بر عهده دارد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری زاهدان اظهار داشت: با هدف گسترش عدالت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، برای اولین بار بودجه شهرداری به صورت تجمیعی انجام شده که از جمله مزایای این شیوه انتقال میزان قابل توجهی از منابع مناطق برخوردار به سمت مناطق کم برخوردار شهری است.

صاحبدادزهی با اشاره به مباحث آموزشی برای ارتقاء سطح کارایی پرسنل شهرداری گفت: بالغ بر ۷۰ دوره آموزشی به صورت کارگاهی و در حوزه های مختلف برگزار شده است.

وی بر توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در شهر زاهدان تاکید کرد و از اصحاب رسانه خواست در معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهر بیش از پیش همکاری و تلاش کنند تا زمینه برای حضور سرمایه گذاران، رشد درآمدهای شهرداری و به تبع آن گسترش خدمات فراهم شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری زاهدان حق و تکلیف در جامعه را دو بال مهم برای توسعه آن جامعه دانست و افزود: حق مردم در خصوص خدماتی که باید ارائه شده و تکلیف مردم درباره خدمات دریافتی از جمله نکات مهم و مثبت در توسعه یک جامعه است.

رعایت حقوق شهروندی و مسئولیت شهروندان در قبال شهرشان از مهمترین درخواست‌های این نشست خبری از سوی خبرنگاران و مدیران شهرداری زاهدان بود.

۹۹۱۴**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =