تفاهمنامه همکاری دانشگاه جندی شاپور دزفول با دانشگاه‌های فیلیپین امضا شد

دزفول-ایرنا- یک تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و دانشگاه‌های فیلیپین روز دوشنبه امضا شد.

به گزارش ایرنا مدیر انجمن پزشکان بدون مرز کشور روز دوشنبه در نشستی که به منظور انعقاد این تفاهم نامه در دانشگاه جندی شاپور دزفول برگزار شد گفت: یک گروه ۱۳ نفره از استادان دانشگاه های فیلیپین در راستای گسترش همکاریهای بین ۲ کشور به ایران دعوت شدند تا از پیشرفت ها در زمینه های مختلف به ویژه زمینه های علمی بازدید کنند.
مسعود چینی گرزاده افزود: از طریق سازمان فرهنگ و ارتباطات از این استادان دعوت شد تا ضمن بازدید در جریان  پیشرفت های علمی دزفول قرار گیرند به همین منظور از دانشگاه جندی شاپور به عنوان  نخستین دانشگاه منطقه و فرهنگ مردم دیدن شد.
وی اظهار امیدواری کرد امضای این تفاهم نامه آغازی خوب برای ارتباط بیشتر بین ایران و فیلیپین باشد.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز گفت: این تفاهم نامه در خصوص تبادل استادان بین دانشگاه های ایران و فیلیپین،انجام تحقیقات مشترک، امکان انتقال دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشکده های مرتبط امضا شد.
کورش عطاریان افزود: این تفاهم نامه بین دانشگاه جندی شاپور دزفول و نمایندگان ۱۲ دانشکده فیلیپین امضا شد تا تحقیقات و ارتباط بیشتری بین این دانشگاه ها رد و بدل شود.
وی گفت: در زمینه های تاریخ، جغرافیا، کامپیوتر، رشته های بین رشته ای علاقمندی این دانشگاه ها اعلام شده که امیدواریم با برقراری ارتباط بیشتر شاهد تعامل بیشتر باشیم .

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز گفت: دانشگاه جندی شاپور باستان  مهد تمدن و فرهنگ بوده و سابقه ای ۱۷۵۰ ساله دارد، دانشگاه جندی شاپور دزفول نیز مرکزی علمی و  متمدن است که مرزهای جغرافیایی موجب محدود کردن روابط علمی آن با سایر کشورها نشده است و فارغ از مرزبندیهای جغرافیایی برای گسترش علم در تلاش است.

محمدرضا عصاری افزود: سازمان ملل در سال ۲۰۱۵ شعار جهان عاری از خشونت را انتخاب کرده در حالی که دانشگاه جندی شاپور باستان در سال ۲۷۱ میلادی این شعار را بر سر در خود نصب کرده بود و در آن محیط فرهنگی بر اساس همزیستی مسالمت آمیز و اجتناب از زورگویی عمل می شد.
عصاری دوستی با سایر دانشگاه های جهان را از اهداف دانشگاه جندی شاپور دزفول دانست و گفت: سومین کنگره بین المللی جندی شاپور سال آینده برگزار می شود که شعار ما گفت و گوی بین دانشگاه هاست و تلاش می شود میهمانانی از فیلیپین نیز برای شرکت در این کنگره دعوت شوند. 
وی در خصوص فعالیت دانشگاه جندی شاپور کنونی نیز گفت: این دانشگاه از سال ۱۳۵۳ فعالیت خود را آغاز کرد ولی به علت مصادف شدن با انقلاب اسلامی و  وقوع جنگ تحمیلی در سال ۶۷ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و در حال حاضر افزون بر سه هزار دانشجو دارد.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به اینکه ۲۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در دوره تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند بیان داشت: یکی از اهداف این دانشگاه ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور است و تاکنون تفاهم نامه های همکاری علمی  با ایتالیا و ایروان امضا شده و تفاهم نامه ای نیز با عراق در حال انعقاد است.
وی افزود: برنامه ۱۰ ساله مدونی در دانشگاه جندی شاپور دزفول طراحی و تصویب شده که یکی از مهمترین برنامه های آن ارتباط با دانشگاه های سایر کشورهاست .
۷۲۷۸/۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =