بزرگترین کتابخانه عمومی ایرانشهر در حال ساخت است

زاهدان- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: بزرگترین کتابخانه عمومی این شهرستان در زمینی به گستره هزار مترمربع از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری در حال ساخت است.

ابوذرکوثری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از روند ساخت کتابخانه ایرانشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتابخانه با اعتباری افزون‌بر هفت میلیارد ریال به مدت ١٨ ماه بر اساس قراردادی که با پیمانکار بسته شده تکمیل و تجهیز می‌شود. 

وی با اشاره به اهمیت تجهیز کتابخانه‌ها به امکانات بروز اظهار داشت: این کتابخانه دارای سالن مطالعه، بخش کودکان، اینترنت و مرجع است. 

فرماندار ایرانشهر از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به عنوان گامی مهم در راستای ارتقای آگاهی و معلومات افراد یاد کرد و گفت: ارتقای آگاهی از طریق مطالعه و کتابخوانی میسر می‌شود و در این میان کتابخانه‌های عمومی نقش تاثیرگذاری دارند.

رئیس کتابخانه‌های عمومی ایرانشهر نیز اظهار داشت: این شهرستان به عنوان یکی از جوانترین شهرستان‌های کشور نیاز به یک کتابخانه مجهز داشت که با همکاری فرمانداری از سوی ستاد بازآفرینی‌شهری اعتبار کافی برای ساخت این پروژه پیش‌بینی شد.

وحید بامری افزود: هم‌اینک ۵۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی ایرانشهر وجود دارد.

وی ادامه داد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۶ کتابخانه شهرستان ایرانشهر عضو هستند.

۷۳۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =