پذیرایی روزانه از ۶۰۰۰ نفر در موکب شهدای مدافع حرم فارس

شیراز-ایرنا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: موکب شهدای مدافع حرم فارس که این نهاد در مرز خسروی(منذریه) مستقر کرده روزانه از بیش از ۶ هزار نفر زائر پذیرایی می‌کند.

حجت الاسلام سید عباس موسوی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صبحانه، میوه، ناهار،شام، چای، آب معدنی، پنیر و کلوچه از جمله خدماتی است که موکب شهدای مدافع حرم به زائرین امام حسین(ع) ارائه می دهد.

موسوی اظهار داشت: موکب شهدای مدافع حرم در خاک عراق و منطقه منذریه مستقر شده به دلایل امنیتی مرز خسروی تنها از ساعت ۷ صبح الی ۱۶ بازگشایی می شود و این موکب در این ساعت خدمات تغذیه ای، صبحانه و ناهار به زائرین امام حسین (ع) ارایه می کند و بعد از این ساعت عوامل این موکب در قصر شیرین مستقر هستند و در ادامه در این محل به زائرین خدمات و شام ارایه می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس عنوان کرد: ۱۲ مبلغ در محل موکب شهدای گمنام استان فارس در مرز خسروی مستقر شده که به سوالات شرعی زائرین پاسخ می دهند.

وی افزود: روزانه ۱۷ هزار بسته فرهنگی در این موکب شامل سربند، وسایل مذهبی، پازل ویژه کودکان و ... بین زائرین توزیع و همچنین نماز جماعت نیز در محل موکب برگزار می شود.

توزیع اقلام فرهنگی در موکب شهداء مدافع حرم فارس

وی ادامه داد: این موکب از روز سه شنبه ۱۶ مهرماه در مرز خسروی(منذریه) مستقر شده و تا بازگشت زائرین از زیارت نیز برپا خواهد بود.

قرارگاه های خدمات رسانی به زائرین را موکب می گویند.

تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سماح تاکنون در کل کشور ۳میلیون و ۲۱۳هزار و ۱۵۴ نفر است که از این تعداد ۳میلیون و ۹۵هزار و ۴۶۱ثبت نام قطعی شده است.

حرکت کاروان زائران حسینی برای شرکت در راهپیمایی اربعین در عراق، از سال ۱۳۹۰ در ایران شروع شد.

برای مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ با توجه به توافق ایران و عراق ، زائران ایرانی می توانند از دهم شهریور ۹۸ تا هفتم آبان این سال بدون گرفتن روادید به شرط ثبت نام در سامانه سماح و داشتن گذرنامه معتبر وارد عراق شوند.

۹۸۷۳ /۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط