حجم تردد در محور حمیل به کرمانشاه نیمه‌سنگین است

کرمانشاه- ایرنا- رئیس پلیس راه استان کرمانشاه، از نیمه‌سنگین بودن حجم ترددها در محور حمیل - اسلام‌آبادغرب به کرمانشاه خبر داد و گفت: عمده بار ترافیکی نیز در مسیر برگشت است.

سرهنگ «محمد حیدری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: در سایر محورها عمدتا ترافیک در مسیر رفت به سمت مرز عادی و روان ولی در مسیر برگشت نیمه سنگین است.
وی با اشاره به باز بودن تمامی راه ها، خاطرنشان کرد: محدودیت ترافیکی نیز در هیچ محوری نداریم.
سرهنگ حیدری خاطرنشان کرد: با این حال طی روزهای آتی و در روزهای منتهی به اربعین حسینی احتمال اعمال محدودیت های ترافیکی و یک طرفه شدن برخی مسیرها وجود دارد.
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه با دعوت از رانندگان به رعایت مقررات و قانون، از زائرانی که رانندگی می کنند خواست تا تحت هیچ شرایطی در هنگام خستگی و خواب آلودگی پشت فرمان خودرو ننشینند.
وی گفت: متاسفانه شب گذشته ۲ فقره حادثه رانندگی به دلیل خستگی و خواب آلودگی داشتیم که طی آن یک تن از زائران کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

امسال چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی باز است.

مرز خسروی به عنوان نزدیکترین مسیر عبور زوار عتبات‌ عالیات به عراق پس از سال‌ها انتظار ۱۵ شهریور امسال با حضور وزرای کشور ایران و عراق بازگشایی شد، به همین علت مسئولان استان تمام تلاش خود را برای میزبانی هرچه بهتر از زوار به کار گرفته‌اند.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۲۲۸، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

براساس اعلام ستاد اربعین کشور، خدمات‌دهی به زائران در قالب موکب‌ها در داخل کشور از ۱۳ تا ۳۰ مهرماه و در داخل عراق از ۱۶ تا ۲۷ مهر برنامه‌ریزی شده است.

شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا سه با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده است تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.      

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.      

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

۷۴۵۸/۸۰۶۶