معاون اول رئیس‌جمهوری هنرستان زینبیه دماوند را افتتاح کرد

تهران - ایرنا- معاون اول رئیس‌جمهوری صبح سه‌شنبه پس از بازدید از بخش‌های مختلف هنرستان فنی و حرفه‌ای زینبیه شهرستان دماوند، این واحد آموزشی را افتتاح کرد.

به گزارش ایرنا قرار است تا دقایقی دیگر بهره‌برداری از یک هزار و ۹۸۲ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی سراسر کشور که ۱۰ هزار کلاس درس از جمله آنهاست نیز طی مراسمی در این هنرستان به شکل ویدئو کنفرانس و همزمان با ارتباط زنده با چند استان دیگر انجام شود.

این مراسم با حضور وزیر آموزش و پرورش و شماری دیگر از مسئولان کشوری و استانی در حال برگزاری است.

میزان اعتبار این تعداد پروژه افزون بر سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است.

بنا بر اعلام مسئولان سازمان نوسازی مدارس کشور ۴۷ درصد پروژه های مذکور توسط خیرین مدرسه‌ساز یا با مشارکت آنان ساخته شده است.

این پروژه‌ها غیر از کلاس‌های درس، سالن ورزشی، استخر و بخش‌های دیگر را شامل می‌شود.

مهرداد پورفتحی رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند در خصوص افتتاح هنرستان دخترانه زینبیه این شهرستان اظهار داشت: این هنرستان با ۲۰ کلاس درس، چهار اتاق اداری، ۶ سالن و کارگاه به مساحت سه هزار و ۹۳۰ مترمربع شامل ساختمان اصلی و سالن ورزشی به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه کل مساحت زمین این هنرستان پنج هزار و ۱۰۰ مترمربع است و در ۲ مرحله ساخته شده گفت:‌ شروع ساخت آن از سال ۹۰ بود که پس از مدتی توقف، مجدد از سال ۹۴ از سر گرفته شد.

مجموعه اعتبار ساخت این هنرستان افزون بر ۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز استان تهران اعلام شده است.

شهرستان دماوند در شمال شرق استان تهران واقع شده است.

تهرام/۷۲۴۶/ ۱۰۰۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =