اینفانتنیو: ایران برای جهان «پیام امید» مخابره کرد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) بار دیگر با ابراز خوشحالی زایدالوصف بابت نخستین حضور زنان ایران در ورزشگاهی در این کشور، اقدام ایران در این راستا را «پیام امید» خواند.

تارنمای یاهو به نقل از «جیانی اینفانتینو» نوشت: اطمینان دارم که از حالا به بعد این اتفاق به یک روال بدل خواهد شد؛ بی‌نهایت خوشحال بودم از اینکه زنان ایرانی برای اولین بار در ۴۰ سال اخیر اجازه حضور در ورزشگاه را پیدا کردند؛ البته نه فقط بابت تماشای یک مسابقه فوتبال بلکه بابت خریدن بلیت و رفتن به ورزشگاه.

وی ادامه داد: این حرکت نمادین، تاریخی و گامی رو به جلو بود؛ اما آیا این تمام چیزی است که ما می‌خواهیم؟ نه، اما این حرکت، قدمی در مسیری درست بود؛ از این رو از تمام افراد به ویژه زنانی که بیش از ۹۰ دقیقه تیم‌شان را تشویق کردند و حالا رویای خود را زندگی می‌کنند، قدردانی و ادای احترام می‌کنم.

اینفانتنیو در پایان تاکید کرد: ما همه، زن و مرد به فوتبال عشق می‌ورزیم و پیامی که این هفته از ایران مخابره شد، پیام امید بود و فکر می‌کنم جهان بیشتر به چنین پیام‌هایی نیاز دارد؛ کارهای زیادی مانده است اما در مسیر درستی قرار داریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =