برگزاری کنفرانس بین‌المللی نانوفناوری با حضور۱۳ دانشمند جهان اسلام

تهران- ایرنا- سرپرست دبیرخانه شبکه نانوفناوری جهان اسلام از برگزاری سومین کارگاه و کنفرانس بین‌المللی درحوزه «نانو فناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر» در آبان ماه سال جاری با حضور ۱۳ دانشمند بنام جهان اسلام خبر داد.

دکتر فاطمه ترک نیک روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارعلمی ایرنا افزود: شبکه نانوفناوری جهان اسلام یکی از شبکه‌های بین‌المللی ایجاد شده توسط کمیته دائمی همکاری‌های علم و فناوری در سازمان کنفرانس اسلامی است که میزبانی و مدیریت دبیرخانه آن به پژوهشگاه مواد و انرژی به عنوان نماینده کشور ایران واگذار شده است.

وی بیان کرد: رسالت ما در این شبکه این است که با نخبگان جهان اسلام در زمینه نانو، تعامل سازنده و موثری در قالب آموزش، پژوهش، پروژه‌های بین‌المللی و فروش محصولات و دستاوردهای فناوری نانو در بازارهای جهانی داشته باشیم.
ترک نیک افزود: با توجه به پیشرفت هایی که ایران درحوزه فناوری داشته و درحال حاضر یکی از کشورهای پیشرو درحوزه فناوری نانو است، سعی داریم تا با برگزاری رویدادهای بین‌المللی هردو سال یکبار درحوزه نانو بتوانیم از تجربه و علم نخبگان کشورهای اسلامی پیشرفته نظیر ایران، پاکستان، عربستان، مالزی و ترکیه برای آموزش نخبگان دیگر کشورهای اسلامی استفاده کنیم.
وی گفت: برگزاری سومین کارگاه و کنفرانس بین‌المللی درحوزه «نانوفناوری و انرژی‌های تجدیدپذیر» نیز در جهت به اشتراک گذاشتن تجارب دانشمندان در این حوزه است.

ترک نیک افزود: این کارگاه همزمان با اعطای سومین دوره جایزه مصطفی برگزار می‌شود، درحال حاضر این رویداد با همکاری دبیرخانه مصطفی (ص) و استپ درحال شکل گیری است. در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری نانو ایران که در ابتدای هفته برگزار شد، برای نخستین بار برگزاری این رویداد عنوان شد و برای شرکت کنندگان در این نمایشگاه با عضویت در شبکه نانوفناوری جهان اسلام  ۵۰ درصد تخفیف ثبت نام در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: توسعه و تقویت همکاری‌های هدفمند علمی- بین‌المللی با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی کشورهای اسلامی( برای دعوت از اساتید خارجی، ارائه دوره های کوتاه مدت، ارائه پروژه‌های مشترک و جذب دانشجویان خارجی در دوره‌های کوتاه و بلند مدت)، تعامل سازنده در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین اشاعه ماموریت‌ها و چشم انداز شبکه در حوزه نانو میان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، از اهداف بلند مدت این شبکه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =