۴ موکب از دامغان پذیرای زائران اربعین حسینی است

سمنان-ایرنا- فرماندار دامغان گفت: زائران اربعین حسینی در چهار موکب دامغانی‌ها در شهرهای نجف و کربلا، اسکان و پذیرایی می‌شوند.

علی اصغر مجد روز دوشنبه در گفت ‌وگو با ایرنا، افزود: موکب علی بن موسی الرضا (ع) در شهر کربلا، روزانه پنج هزار نفر از زائران را اسکان می‌دهد و در طول روز ۱۵ هزار وعده غذایی بین زائران توزیع می‌کند. 
وی ادامه داد: خدمات‌دهی موکب امام رضا (ع) کربلا وارد سال چهارم فعالیت خود می‌شود که از امکانات خدماتی و رفاهی خوبی نیز برخوردار است.
مجد اظهار داشت: موکب چهارده معصوم (ع) دامغان در شهر نجف اشرف نیز وظیفه اسکان و تغذیه زائران را برعهده دارد که مانند شهر کربلا، روزانه ۱۵ هزار وعده غذایی توزیع و به پنج هزار نفر اسکان می‌دهد.
وی تصریح کرد: امامزاده محمد (ع) شهر دیباج نیز در شهر نجف اشرف به برپایی ایستگاه صلواتی و توزیع میان وعده به زائران می‌پردازد. 
مجد اضافه کرد: تمامی خدمات اقامتی، سرویس بهداشتی، حمام، شست و شو و اتوی لباس زائران، تغذیه، میان وعده و وسایل سرمایشی و گرمایشی مناسب در این اقامتگاه‌ها درنظر گرفته شده است. 
وی افزود: برای برپایی هر چه باشکوه تر این مراسم معنوی، کمیته‌های چندگانه در شهرستان دامغان برای هماهنگی برگزاری این مراسم تشکیل شده است و مردم و خیران نیز در زمینه کمک های نقدی و غیرنقدی به خوبی مشارکت داشتند. 
فرماندار دامغان، راهپیمایی اربعین را حرکتی جهانی و عظیم دانست و گفت: این حرکت سبب اتحاد، همبستگی و انسجام بین مسلمانان، شیعیان و آزادی‌خواهان عالم شده است و  باید در پاسخ به دشمنان، همه تلاش خود را برای رفاه حال زائران انجام دهند.
سال گذشته در طول ایام اربعین حسینی، موکب شهرستان دامغان در کربلای معلی، حدود ۴۰ هزار نفر را اسکان داد و از ۸۶ هزار نفر با وعده های غذایی پذیرایی کرد.
۹۸۵۶/۶۱۰۳