چالدران آخرین شهرستان آذربایجان‌غربی در آسفالت راه روستایی است

ارومیه- ایرنا- فرماندار چالدران با اشاره به محرومیت این شهرستان در حوزه آسفالت راه روستایی گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال برای آسفالت‌ریزی و بهسازی بیش از ۱۰۰ کیلومتر از محورهای ارتباطی روستایی این شهرستان اختصاص یافته است.

حسن محمدزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی و شهرستانی اختصاص یافته است.

وی با ابراز نارضایتی از سهم ۲۲ درصدی چالدران در برخورداری از راه آسفالته روستایی اظهار داشت: این شهرستان رتبه آخر استانی و کشوری را در برخورداری از راه‌های آسفالته روستایی دارد.

وی ادامه داد: امسال در صورت مساعد بودن فصل کاری برنامه ریزی‌های ویژه‌ای برای بهبود این رقم و بالا رفتن رتبه شهرستانی در نظر گرفته شده است که در صورت آغاز بارش‌های پاییزی و زمستانی ادامه اجرای این پروژه ها به سال آینده موکول می‌شود.

وی ادامه داد: برای سرعت بخشی در راستای  راه اندازی بازارچه‌های مرزی شیخ سیلو و پیراحمدکندی بهسازی و آسفالت راه های روستایی آنها در اولویت قرار دارد.

فرماندار چالدران گفت: راه اندازی بازارچه های مرزی شیخ سیلو و پیراحمدکندی آخرین مراحل اداری خود را جهت تصویب در هیات دولت طی می کند.

وی با بیان اینکه این شهرستان با دارا بودن چهار محور ارتباطی با شهرستان های خوی، ماکو، شوط و چایپاره، از روکش آسفالت در این محورها نیز خبر داد.

چالدران از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است که حدود یک چهارم مرز ایران با ترکیه در این شهرستان قرار دارد.

این شهرستان، با وجود سهم قابل توجه مرزی، مرز رسمی، گمرک یا بازارچه ای در مرز ترکیه ندارد.

محروم ترین شهر آذربایجان غربی و دومین شهر محروم کشور بر اساس شاخصه های استخراج شده است.

به علت محرومیت این شهرستان، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان در کنار وزارت کشور، طرح های توسعه چالدران را در دستور کار قرار داده است؛ شهرستان مرزی چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

۸۱۳۷/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =