ثبت نام زائران گیلانی پیاده روی اربعین به افزون بر ۵۲ هزار نفر  رسید

رشت - ایرنا - مدیر حج و زیارت گیلان گفت: تا کنون ۵۲ هزار و ۲۷۶ نفر از زائران اربعین از این استان در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

حسن فعال روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با بیان اینکه امسال نیاز به اخذ روادید نیست اظهار داشت:  سال گذشته ۲۳ هزار و ۸۱۶ نفر از گیلان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی  روادید دریافت کرده بودند اما امسال بدلیل حذف اخذ روادید استقبال خوبی برای شرکت در این مراسم شده و  تا کنون ۵۲ هزار و ۲۷۶ نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

 وی تصریح کرد:  ثبت نام  برای شرکت در این مراسم   تا دو  روز قبل از اربعین ۲۵ ( مهرماه ) ادامه دارد اما بازه زمانی اعزام ها با انتخاب متقاضیان از ۱۰ شهریور تا هفتم آبان ماه است.

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند با گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل سه ماه در سایت سماح به آدرس samah.haj.ir   ثبت نام کنند.

فعال با تاکید بر ضرورت ثبت نام در سایت سماح  برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین خاطرنشان کرد: متقاضیان بایستی بیمه و گذرنامه برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی داشته باشند.

به گفته فعال؛ نیاز به سپردن وثیقه  برای طلاب ، دانشجویان و دانش آموزانی که برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین مشکل سربازی دارند ، نیست و  با اخذ مجوز از سازمان نظام وظیفه استان می توانند  در سامانه سماح ثبت نام کنند.

وی با اشاره به مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام در سامانه سماح گفت: در صورتی که  افراد خود  در سامانه سماح ثبت نام کنند، ۲۲هزار تومان و اگر از طریق دفاتر حج و زیارت نام نویسی خود را انجام دهند، مبلغ قابل پرداخت ۲۵ هزار تومان است.

وی تعداد دفاتر زیارتی استان را ۵۲ دفتر ذکر و تصریح کرد: به منظور تسهیل  در ثبت نام زائران سه دفتر موقت در شهرهای سنگر ، ماسال و رودبار نیز راه اندازی شده و زائران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت gilan.haj.ir مراجعه کنند.

سال گذشته ۲۳ هزار و ۸۱۶ نفر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی  روادید دریافت کردند.

۷۲۹۶ /6030

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =