زائران اربعین سفر خود را کوتاه کنند

کربلا – ایرنا – حجت الاسلام و المسلمین نجف نجفی با تاکید به محدودیت ساختاری عراق به ویژه شهر مقدس کربلا و حضور بی شمار عاشقان اباعبدالله حسین (ع) در این کشور ، به زائران اربعین حسینی توصیه کرد سفر خود به عراق را کوتاه نمایند تا افراد بیشتری بتوانند از حضور در کربلا بهره معنوی ببرند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی را بازخوانی عاشورای حسینی دانست و افزود: زیارت اربعین به خصوص حضور با پای پیاده در این همایش بی نظیر جهانی اجر و پاداش بسیاری دارد و هر قدمی که زائر بر می دارد ۱۰ حسنه به او داده می شود و ۱۰ گناه او نیز بخشیده می شود.

وی ادامه داد: در پیاده روی اربعین حسینی آداب زیارت بسیار اهمیت دارد و تقویت روحیه تعاون و همکاری با یکدیگر از جمله آداب این سفر بی نظیر است که در یاری رساندن به کودکان، سال خوردگان، بیماران، معلولان و یکدیگر تجلی می یابد.

وی یکی دیگر از آداب سفر اربعین حسینی را توجه به معرفت، شناخت حق و حقوق، حرمت و ولایت امام حسین (ع) دانست و تصریح کرد: زائر اربعین باید به موارد اشاره شده باور و معرفت داشته باشد.

نجفی در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به استقبال و مهمان نوازی مردم عراق از زائران اربعین حسینی گفت: اگرچه مردم شریف عراق با روی گشاده نسبت به زائران اربعین انفاق و اطعام می کنند ولی شایسته است که زائران نیز رعایت آداب زیارت را بنمایند و بیشتر به مسایل معنوی بپردازند.

وی زیارت اربعین حسینی را عامل وحدت میان مردم دو کشور عراق و ایران دانست و خواستار جلوگیری از تفرقه بین دو ملت شد چراکه تفرقه و دوری مردم ایران و عراق از هم و دیگر مسلمانان خواست دشمنان است.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در خاتمه پیام اربعین حسینی و امام حسین (ع) را دعوت به وحدت و جلوگیری از تفرقه دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha