کشت بهینه‌ اولویت دفتر عمران ملل متحد در ایران

ارومیه - ایرنا - نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران گفت: این سازمان بهینه‌سازی روش‌های کشاورزی را در اولویت قرار داده است تا احیای زمین‌ها با مشارکت خود مردم انجام شود.

علی نظری‌دوست روز دوشنبه در حاشیه کارگاه انتقال تجربه‌های منطقه‌ای در خصوص نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشارکت و توانمندسازی مردم، توجه به معیشت و اشتغال روستاییان از دیگر اهداف برنامه‌های دفتر عمران ملل متحد در ایران است.
وی ادامه داد: سازمان ملل متحد فقرزدایی، بهبود شرایط کشاورزی و توانمندسازی زنان را مورد تاکید قرار داده و در این راستا چارچوب و سیاست‌هایی را برای رفع چالش فقر و توانمندسازی روستایی و کشاورزی در دست اجرا دارد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ١٢ عنوان برنامه در بخش‌های مدیریت یکپارچه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، مدیریت ریسک بلایای طبیعی، رشد فراگیر و بهداشت جامعه مورد پیگیری دفتر عمران سازمان ملل متحد در کشور است.
نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران اظهار داشت: آگاهی‌رسانی، ظرفیت‌سازی، مدل‌سازی و اجرای این برنامه‌ها از الگوهای اجرای برنامه‌های اجرایی سازمان ملل متحد در ایران است.
نظری‌دوست با اشاره به برنامه ترسیب‌کربن نیز گفت: این پروژه به منظور کاهش اثرات گرمایش زمین از طریق تقویت جوامع محلی و مشارکت اجتماعی به حذف و انتشار کربن (منبع اصلی تغییرات اقلیمی) از جو کمک می‌کند.
وی افزود: این جوامع از طریق احیا، حفاظت و استفاده پایدار از منابع محدود آب و زمین در این پروژه مشارکت دارند که سبب افزایش آگاهی، مالکیت و معیشت می‌شود.
وی اظهار داشت: در راستای حفاظت از محیط زیست و تالاب‌ها برنامه‌های مدیریت، بررسی نیاز آبی تالاب‌ها و بررسی راهکارهای عملیاتی در ١۴ تالاب کشور اجرایی می‌شود.
نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران اضافه کرد: همچنین برنامه‌های مدیریت کشاورزی نیز در ١٣٠ روستای کشور در حال اجراست.
کارگاه انتقال تجربیات منطقه‌ای در خصوص نقش جامع محلی در احیای دریاچه ارومیه با حضور مهمانان خارجی از هفت کشور آسیایی در ارومیه آغاز به کار کرد، این کارگاه علمی و زیست محیطی که با حضور مهمانی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عراق، ازبکستان، سوریه، عمان و قزاقستان روز دوشنبه در ارومیه آغاز شد.
۹‪۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها