۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 83516555
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اربعین؛ زائران استان‎های شمالی به بغداد رسیدند

بغداد – ایرنا – بعد از چند روز پیاده‌روی در زیر آفتاب سوزان و مسیرهای طولانی، زائران استان‌های شمالی عراق صبح امروز دوشنبه به بغداد رسیدند.

زائران استان های دیاله، کرکوک و صلاح الدین بعد از طی صدها کیلومتر راه بالاخره صبح امروز با حمل پرچم های حسینی - آرام و مطمئن - به پایتخت عراق رسیدند تا همچنان ۱۱۰ کیلومتر راه دیگر را تا کربلا طی کنند.

اداره راهنمایی و رانندگی استان بغداد به منظور حرکت آسوده خاطر این رهپویان حسینی، یکی از باندهای بزرگراه حدفاصل بغداد به استان های شمالی عراق را به طور کامل در اختیار زائران قرار داده است تا با آرامی این مسیر طولانی را پای پیاده طی کنند.

همزمان موکب های پذیرایی اهالی بغداد از زائران استان های شمالی عراق در طول مسیر برای آنها دایر شده و از ساعات اولیه بامداد، آوای شیرین و گرم «هلا بزوار اباعبدالله (ع)» (خوش آمدید زائران حسین) در بغداد نیز طنین انداز شده است.

ورود زائران استان های شمالی عراق به بغداد هرساله در یک هفته مانده به اربعین حسینی، اعلانی به اهالی پایتخت برای مهیا شدن برای زیارت اربعین حسینی است.

با رسیدن زائران حسینی استان های شمالی عراق به بغداد انتظار می رود در یکی دو روز آینده، اهالی پایتخت نیز مهیا این سفر معنوی به سمت کربلای معلا شوند.

پایتخت عراق از ساعات اولیه بامداد امروز که زائران استان های شمالی عراق به آن رسیده، حال و هوایش منقلب شده و شمیم اربعین چهره بغداد را دگرگون کرده است.

خروج اهالی بغداد به سمت کربلا آخرین موج بزرگ حرکت زائران حسینی در اربعین به شمار می رود که معمولا سه چهار روز مانده به اربعین شروع می شود.

در حال حاضر وجب به وجب جاده ۱۱۰ کیلومتری بغداد به کربلا موکب های پذیرایی و استراحت از زائران دایر شده است.

بخشی از زائران ایرانی که معمولا قبل از اربعین حسینی به زیارت امامین عسکریین (ع) در سامراء و امامین جوادین (ع) در کاظمین مشرف شده اند، هرساله با زائران بغداد به سمت کربلا همپا و همقدم می شوند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =