نمایشگاه آثار خوشنویسی در اشنویه گشایش یافت

مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشنویه گفت: نمایشگاه آثار انجمن خوشنویسان این شهرستان به مناسبت هفته خوشنویسی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان گشایش یافت.

حسن حسن‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه که به همت انجمن خوشنویسان اشنویه در نگارخانه این اداره ترتیب یافته است، ۷۰ اثر خوشنویسی از هنرمندان این شهرستان با موضوع‌های ادبیات فارسی و کُردی به نمایش گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: این هنرمندان در خلق آثار خود از خط‌های نستعلیق، ثلث، شکسته و خط تحریر در قالب نثر، سیاه‌مشق و کتابت استفاده کرده‌اند.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ترغیب جوانان و نوجوانان به حوزه هنر خوشنویسی و به نمایش گذاشتن آثار هنرجویان و خوشنویسان طی یک سال گذشته عنوان کرد.

وی افزود: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه با همت انجمن خوشنویسان، کارگاه هم‌نویسی برای علاقه‌مندان به این هنر ارزشمند دایر شده است که می‌توانند در آن شرکت کنند.

این نمایشگاه به مدت یک هفته برای بازدید شهروندان دایر خواهد بود.

۲۱ مهرماه به عنوان روز ملی خوشنویسی نامگذاری شده است، هم‌اکنون ۳۰ نفر در این شهرستان عضو انجمن خوشنویسان اشنویه هستند که در سال گذشته تاسیس شد.  

۹۸۷۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =