۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83516536
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

همکاری با دولت راهکار جدید کردهای سوریه

تهران – ایرنا – شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) به دنبال پشت کردن آمریکا به آنان و تهاجم نظامی ارتش ترکیه راهکار خود را از تخاصم به همکاری با دولت و ارتش سوریه تغییر داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، دولت خودخوانده کرد در شمال سوریه در همین رابطه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که با نظام سوریه در زمینه استقرار نیروهایش در امتداد مرزهای سوریه و ترکیه به توافق رسیده است و تلویزیون سوریه نیز اعلام کرد که یگان های نظامی این کشور حرکت خود را به سمت شمال آغاز کرده اند.

در بیانیه مزبور آمده است: با توجه به اینکه حمایت از مرزهای کشور و حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه جزو وظایف دولت سوریه به شمار می رود، بر همین اساس ارتش سوریه وارد عمل شده و در طول مرزهای سوریه و ترکیه مستقر خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، ارتش سوریه از تشکیلات موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» که کردها رهبری آن را برعهده دارند، جهت مقابله با یورش نظامی ارتش ترکیه و مزدورانش حمایت و پشتیبانی خواهد کرد که به گروه نظامی تروریستی مورد حمایت ترکیه موسوم به «ارتش آزاد» اشاره دارد.

در بخش دیگری از بیانیه خاطرنشان شده است که توافق منعقد شده میان کردها و دمشق زمینه را برای آزادسازی سایر شهرهای سوریه همانند عفرین که ارتش ترکیه وارد آنها شده اند، فراهم می آورد.

از سوی دیگر بر اساس این گزارش، «عصمت شیخ حسن» مسئول نیروهای دفاع در دولت خودخوانده کردها گفت که با روسیه در خصوص اینکه شهر عین العرب (کوبانی) را تحویل نظام سوریه دهد، به توافق رسیده است.

وی پیش بینی کرد که نیروهای سوریه امشب وارد این شهر خواهند شد.

ارتش سوریه در تلاش برای استقرار در مرزهای شمالی این کشور با ترکیه، ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه وارد شهر «الطبقه» و اطراف فرودگاه نظامی آن در استان الرقه در شمال این کشور شد که واحدهایی از نیروهای کُرد در آن مستقر می‌باشند. ۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =