سرانه مصرف تخم‌مرغ در کرمانشاه ۱۹۰ عدد است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرامور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه، سرانه مصرف سالانه تخم‌مرغ در استان را ۱۹۰ عدد اعلام کرد و آن را نسبت به میزان سرانه جهانی که ۳۰۰ عدد است، پایین‌تر دانست.

نرگس عظیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر ترغیب و فرهنگ‌سازی مصرف تخم مرغ در میان مردم، افزود: اکنون در سرانه مصرف نسبت به سرانه جهانی فاصله زیادی داریم و با افزایش تولید و فرهنگ‌سازی به دنبال افزایش این میزان در استان هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۸ واحد فعال مرغ تخم‌گذار در استان موجود است، تولید تخم مرغ در استان را اکنون ۱۱ هزار و ۱۶۰ تن اعلام کرد و گفت: نیاز مصرفی استان به تخم مرغ ۲۱ هزار تن است و ۱۰ هزار تن نیاز مصرفی استان از استانهای دیگر تامین می‌شود.

مدیر امور طیور و زنبور عسل جهاد کشاورزی کرمانشاه به برنامه سه ساله این سازمان برای افزایش تولید تخم مرغ اشاره کرد و اظهار داشت: قصد داریم تا پایان این برنامه تولید تخم مرغ استان به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن برسد.

عظیمی، سپس به اهمیت مصرف و مزایای تخم مرغ پرداخت و گفت: تخم مرغ دارای ۱۳ ویتامین ضروری برای بدن؛ ۶ گرم پروتئین مفید و چربی مناسب است که مفید برای بینایی، کاهش خطر بیماری‌های قندی و برای رشد کودکان ضروری است.

تخم مرغ از جمله معدود موادغذایی است که به تنهایی نیازهای بدن را کاملا تامین و در سه دوره کودکی، بزرگسالی و سالمندی سلامت انسان را به طور معجزه آسایی تضمین می کند.

وجود ویتامین ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه موجود در تخم مرغ این ماده غذایی را از نظر تامین نیازهای بدن، از دیگر غذاها متمایز می کند.

زرده تخم مرغ ۱۰۰ درصد ویتامین های محلول در چربی و ۸۰ درصد ویتامین های محلول در آب را دارد و سفیده تخم مرغ بخش عمده ای از ویتامین ها و مواد معدنی و اسیدهای آمینه را در خود جای داده است.

۳۰۳۳/۸۰۶۶