سامانه های تله مدیسین در پایانه های مرزی راه اندازی شد

تهران- ایرنا- معاون بهداد ناجا از بسیج نیروها، امکانات و تجهیزات بهداشتی، امدادی و درمانی در پشتیبانی از ماموریت اربعین امسال خبر داد و گفت: به منظور تقویت پشتیبانی از ماموریت اربعین، سامانه های پزشکی از راه دور (تله مدیسین) معاونت بهداد ناجا در ۴ پایانه مرزی شلمچه، چذابه، مهران و خسروی راه اندازی شده است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دکتر محمد رضا حسینی افزود: تیم های امدادی، آمبولانس و تجهیزات بهداشتی و درمانی مورد نیاز به مرزهای خسروی، چذابه، شلمچه و مهران اعزام شده است و پوشش امدادی از ماموریت اربعین را در ایام تردد زائران به اجرا درمی آورند.

وی در خصوص مشارکت سایر استان ها و یگان ها در ماموریت اربعین افزود: علاوه بر سه استان کرمانشاه، خوزستان و ایلام، مراکز بهداد سایر استان ها و بهداد یگان ویژه و مرزبانی نیز با تمام توان و ظرفیت با اعزام نیروی انسانی، تجهیزات و آمبولانس در این ماموریت بزرگ مشارکت دارند.

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که به منظور تقویت پشتیبانی از ماموریت اربعین، سامانه های پزشکی از راه دور (تله مدیسین) معاونت بهداد ناجا در ۴ پایانه مرزی شلمچه، چذابه، مهران و خسروی راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این سامانه ها با قابلیت برقراری ارتباط با بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) ناجا و ستاد اربعین ناجا واقع در مرز مهران، امکان ارائه مشاوره های پزشکی و مداخلات درمانی از راه دور را فراهم می کند.

وی در ادامه  از به کارگیری ۲ سامانه مجهز درمانگاه سیار خبر داد و اضافه کرد: یکی از این  سامانه ها در مرز مهران و  سامانه دیگر با استقرار در مرز چذابه آماده ارائه خدمات بهداشتی، امدادی و درمانی به کارکنان شرکت کننده در ماموریت اربعین و زائران است.

دکتر حسینی همچنین تهیه ۲۰ هزار عدد کیف بهداشتی محتوی ماسک ساده و فیلتردار، صابون، خمیر دندان، مسواک، اسپری دافع حشرات و چسب زخم  را از دیگر تمهیدات پیش بینی شده در این راستا عنوان کرد.

معاون بهداد ناجا یادآور شد: طی رایزنی های معاونت بهداد با معاونت عملیات و هوا ناجا و ستاد اربعین تدابیر لازم در خصوص انتقال هوایی مجروحان احتمالی در جریان ماموریت اربعین  صورت گرفته است.

دکتر حسینی با اشاره به اینکه امسال علاوه بر مرزهای شلمچه، چذابه و مهران امکان تردد زائران از مرز خسروی نیز میسر شده است خاطرنشان کرد: در طول ماموریت اربعین، وضعیت بهداشت، تغذیه و سلامت کارکنان در اماکن اسکان پیش بینی شده در ۴ پایانه مرزی تحت پایش و نظارت تیم های سیار بهداشتی قرار خواهد داشت و بازرسان و مسئولان معاونت بهداد ناجا به صورت مستقیم و غیرمستقیم روند خدمات رسانی به کارکنان را رصد می‌کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha