ارایه بیش از سه هزار مشاوره حقوقی رایگان به شهروندان قزوینی

قزوین - ایرنا - اعضای کانون وکلای دادگستری استان قزوین در نیمه نخست امسال به ۳۴۶۵ شهروند قزوینی خدمات مشاوره حقوقی رایگان ارایه کردند.

رییس کانون وکلای دادگستری استان قزوین روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بیشترین مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات مشاوره رایگان مربوط به مراجعان دادگستری قزوین بوده است، توضیح داد: آمارها نشان می‌دهد که در دادگستری قزوین  به هزار و ۵۴۱ خدمات مشاوره ای حقوقی رایگان ارایه شده و پس از آن به ترتیب در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به هزار و ۹۴ مراجعه کننده، دادگستری آبیک به ۱۷۰ مراجعه کننده و دادگاه عمومی و جزایی به ۶۰ مراجعه کننده خدمات ارایه شده است.

محمدرضا شهیدی همچنین تصریح کرد: در همین مدت بیش از ۶۰۰ مورد مشاوره رایگان از طریق تماس تلفنی شهروندان با دفاتر وکلا و کانون انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۳۱۲ پرونده تسخیری در ۶ ماهه نخست سال جاری به وکلای دادگستری استان قزوین ارجاع شده است،اظهار داشت: در همین مدت نیز ۹۱ پرونده معاضدتی در کانون وکلا تشکیل شده و درحال رسیدگی است.

این مسئول در توضیح پرونده‌های معاضدتی و تسخیری اظهار داشت: این پرونده‌ها به صورت رایگان از سوی کانون وکلای قزوین رسیدگی می‌شوند با این تفاوت که در پرونده‌های معاضدتی موکل جز اقشار کم بضاعت و کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال است، اما پرونده‌های تسخیری برای برخی متهمان از سوی محاکم قضایی ارجاع می‌شود.

کانون وکلای دادگستری قزوین دارای ۷۰۰ وکیل فعال و ۱۲۰ کارآموز در رشته وکلالت است.

۹۹۲۵ / ۳۰۱۳