کارگاه انتقال تکنولوژی بین ایران و چین در شانگهای برگزار شد

پکن- ایرنا- کارگاه آموزشی مدیریت انتقال تکنولوژی بین ایران و چین با همت اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین روز دوشنبه در شانگهای برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین شاخه شانگهای، نائب رییس اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین در شانگهای در آیین افتتاحیه این مراسم اظهار کرد اتاق بازرگانی در راستای اهداف خود، پس از برگزاری موفق دو کارگاه حقوقی و قراردادها، به منظور ارتقا سطح دانش فنی و تجربیات علمی - کاربردی بازرگانان حوزه شرق چین و بنا به درخواست های مکرر، اقدام به برپایی سومین کارگاه آموزشی تخصصی مدیریت انتقال تکنولوژی بین ایران و چین کرد.

«علیرضا رمضانی فرد» از برنامه ریزی و تلاش های انجام شده در کمیته های مختلف اتاق بزرگانی شانگهای برای برگزاری مستمر سایر کارگاه های تخصصی و کاربردی در آینده نزدیک  خبر داد.

«رمضان پرواز» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای هم در این آیین از چین به عنوان دومین کشور صنعتی و قدرتمند دنیا نام برد و بر لزوم گسترش روابط استراتژیک، اقتصادی و تجاری با چین و اهمیت انتقال تکنولوژی های نو میان دو کشور تاکید کرد.

او بر اهمیت آموزش و ارتقا کمی و کیفی آموزش بازرگانان حوزه شرق چین  تاکید کرد و از تلاش های انجام شده توسط کمیته های اتاق و هیات مدیره تشکر و قدردانی نمود و بر استمرار برگزاری اینگونه کارگاه ها و سمینارهای آموزشی و تخصصی تاکید کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی تخصصی، «فضل الله جمالو» از اساتید برجسته مدیریت صنعتی و گرایش تولید و عملیات، مباحث انتقال تکنولوژی و خرید دانش فنی و انواع خریدهای صنعتی در حوزه بین المللی و چین را به شکل تفضیلی و کاربردی برای اعضا اتاق بازرگانی و شرکت کنندگان تدریس کرد.

«جواد شفره ای» از تجار با سابقه شانگهای در حوزه پروژه ها، تجهیزات و ماشین آلات صنعتی هم در این آیین از اهمیت فنون مذاکرات تجاری بین طرف های چینی و ایرانی و نحوه بازرسی های قبل و حین تولید و همچنین توجه در حین خرید از چین مطالبی ارایه کرد.

در پایان این کارگاه یک روزه پرسش و پاسخ و انتقال تجربیات بین اعضا و شرکت کنندگان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =