افزایش هشت برابری اعتبارات دهیاری‌ها در شهرستان خدابنده

زنجان - ایرنا - فرماندار شهرستان خدابنده گفت: در دولت تدبیر و امید، اعتبارات پرداخت شده به دهیاری ها جهت عمران و آبادانی روستاها در این شهرستان، تا هشت برابر افزایش یافته است.

ایوب بیگدلی روز دوشنبه در جمع شماری از دهیاران شهرستان خدابنده از اختصاص اعتبار ۸۴۰ میلیارد ریالی به این شهرستان در سال جاری خبر داد و افزود: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد دارد.

وی با اینکه دهیاری یک نهاد نوپا و نیازمند تقویت هستند، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی موثر، دهیاران را از نظر فکری و بینش توانمند می کند.
بیگدلی با بیان اینکه باید ترتیبی اتخاذ شود تا دهیاران آموزش دیده و مجرب حفظ شوند، ادامه داد: تشکیل نهاد شوراها و دهیاری ها و واگذاری امور روستاها به مردم از یادگارهای ارزشمند دولت اصلاحات است.
فرماندار خدابنده با بیان اینکه محقق شدن مهاجرت معکوس به سمت روستاها، تقویت زیرساخت ها در روستاها از برنامه های محوری دولت است، گفت: حاشیه نشینی در شهرها آفت بزرگی است که به دلیل عدم توجه به روستاها به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه نظارت بر ساخت و ساز، حفظ محیط زیست و مدیریت بحران از جمله وظایف اصلی دهیاران است، اظهار داشت: برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه های مختلف برای روستاییان از اولویت های کاری دهیاران به خصوص در فصل زمستان است.

فرماندار خدابنده تصریح کرد: انتقادپذیری و پاسخگو بودن دهیاران در مقابل خواست های بحق و منطقی مردم، موضوعی است که باید هموراه مورد توجه قرار داده شود. 

بیگدلی به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال اشاره کرد و افزود: دهیاران ضمن حفظ بی‌طرفی، باید زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات پیش‌رو را فراهم کنند.

به گفته فرماندار خدابنده در زمان حاضر ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستاها ساکن هستند.

شهرستان خدابنده با چهار بخش، هفت شهر و بیش از ۲۲۰ روستای دارای سکنه، ۱۶۴ هزار نفر جمعیت دارد.
این شهرستان در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومتر مربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.
۳۰۸۸/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =