تکریم کارآفرینان موجب توسعه اقتصاد خواهد شد

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران در آیین رونمایی از اولین اپراتور خصوصی پست کشور، گفت: اقتصاد زمانی بهبود پیدا می‌کند که منابع از انحصار دولت خارج شود و منبع درآمد دولت مالیات کارآفرینان باشد. این امر منجر به تکریم کارآفرینان خواهد شد و آن ها نیز با ایجاد ثروت، کشور را به سمت توسعه حرکت خواهند داد.

افشین کلاهی رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران افزود: این که بخش خصوصی قرار است به عنوان رقیب در کنار بخش دولتی حضور پیدا کرده و فعالیت کند به شدت جذاب است. پست جزو ظرفیت‌هایی است که به درستی از آن استفاده نشده، نامه دادن و نامه گرفتن فرهنگی است که ما آن را رفته رفته فراموش کرده‌ایم. 
او اضافه کرد: ما در خروج از انحصار نیز عقب هستیم. در گذشته پست یک سازمان انحصاری بوده اما مدتی است به این نتیجه رسیده‌اند که باید برای پیشرفت از عمل کردن به صورت انحصاری خارج شوند. با تمام مشکلاتی که در کشور برای شرکت بخش خصوصی و رقابتش با بخش دولتی وجود دارد، اما حضور شرکت‌های خصوصی درکنار بخش دولتی باعث بهبود کیفیت کار آن‌ها خواهد شد.
رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران گفت: کار تیمی که به واسطه فعالیت این مجموعه قرار است شکل بگیرد، بسیار قابل توجه است. امیدوارم فضای کسب و کار نیز برای این گروه در آینده مناسب باشد و روال کارشان بابت بروکراسی‌هایی که وجو دارد، به هم نریزد.
تغییرات مدیریتی در اکوسیستم استارتاپی، کار را برای شرکت‌های نوپا راحت‌تر کرده است. یادم است سال‌ها قبل زمانی که با معاون وزیر در این حوزه جلسه داشتم، می‌گفتم خدا کند جلسه زودتر تمام شود. اما امروزه از حضور مدیرانی در این حوزه سود می‌بریم که تخصص خوبی دارند.
وی تصریح کرد: با وجود تمام رویدادها و همایش‌هایی که برگزار می‌شود، فکر می‌کنم بهبود و پیشرفت در اقتصاد و کسب و کارها زمانی پیش می‌آید که منابع از دست دولت خارج شده و درآمد دولت به مالیات شرکت‌ها و کارآفرین‌ها منحصر شود تا در نهایت تکریم کارآفرین در کشور ما به وجود آید. این شرکت‌ها هستند که ثروت ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند کشورها به سمت توسعه حرکت کنند. باید آن ها را تکریم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =