زائران پس از زیارت کربلا سریع تر به کشور بازگردند

کربلا – ایرنا – سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی با اشاره به فتوای حضرت آیت الله سیستانی و تاکید علمای ایران مبنی بر "امید به پذیرش زیارت امام حسین (ع) در ایام ۲۰ روزه اربعین و نه فقط روز اربعین" و همچنین حضور و تراکم شدید و گسترده زائران عراقی و ایرانی و خارجی در کربلای معلی و نجف اشرف، به زائران ایرانی توصیه کرد که پس از زیارت در کربلا و نجف توقف نکنند و سریع تر به کشور باز گردند.

"میر مسعود حسینیان" امروز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بازگشت سریع زائران به محل زندگی خود را دارای محاسنی همچون راحتی نقل و انتقال در هنگام بازگشت و فراهم شدن جا و امکانات موجود برای دیگر زائران خواند.
وی در بخش دیگری از توصیه های خود به زوّار حرم حسینی با اشاره به اقدام و توطئه اخیر دشمنان مردم عراق و ایران برای ایجاد تفرقه و اختلاف میان مردم دو کشور، حضور گسترده زائران ایرانی و پذیرایی خوب عراقی ها را خنثی کننده توطئه دشمنان دانست و گفت: انتظار می رود که امسال بیش از پنج میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی در کربلا شرکت کنند که این موضوع نشان دهنده عمق بصیرت و آگاهی زوّار است.

حسینیان یکی از ابعاد راهپیمایی اربعین حسینی را ایجاد همبستگی و محبت میان مردم دو کشور ایران و عراق دانست و گفت: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و پذیرایی خوب مردم عراق از زائران حسینی نشان دهنده اوج ایثار و فداکاری مردم عراق است؛ بسیاری از مردم عراق از رزق روزانه خود می زنند تا برای مراسم اربعین حسینی پذیرای زائران باشند؛ بسیاری از مردم عراق میزبان زائران اربعین حسینی از قشر ضعیف، فقیر و مستضعف این کشور هستند، ولی برای خدمت به زائران سنگ تمام می گذارند.

وی با اشاره به تقدیر رهبر معظم انقلاب از مردم، دولت و موکب داران عراقی در پذیرایی از زائرانی حسینی، گفت: بنده و همه کارگزاران جمهوری اسلامی نیز همچون رهبر معظم انقلاب از ملت، دولت، ارتش و عشایر عراق برای خدمت رسانی و پذیرایی خوب از زائران حسینی قدردانی می کنیم.

اربعین حلقه پیوند عاشورا و ظهور

حسینیان در بخشی از سخنان خود مراسم اربعین حسینی را حلقه پیوند میان عاشورا و ظهور حضرت حجت (عج) دانست و گفت: بعثت پیامبر اکرم (ص)، واقعه غدیر، عاشورا و ظهور امام زمان (عج) چهار قله اساسی اسلام هستند.

وی مراسم اربعین حسینی را متصل کننده پیام امام حسین (ع) به ظهور حضرت حجت (عج) دانست و تصریح کرد: وظیفه ما این است که قیام امام حسین (ع) را به مردم جهان معرفی کنیم تا در زمان ظهور حضرت حجت (عج) ایشان برای مردم جهان شناخته شده باشند.

سرکنسول ایران در کربلای معلی مراسم اربعین حسینی را مانور اعلام آمادگی برای ظهور امام زمان (عج) دانست و تاکید کرد: به همین دلیل است که دشمنان که از وحدت جهان شیعه ترس دارند این مراسم را بایکوت نموده و نسبت به آن سکوت مطلق دارند.

حسینیان حضور موحدان و خداپرستان از ۶۰ کشور جهان در مراسم اربعین حسینی را یکی از دلایل بایکوت خبری این مراسم پرشور و بی نظیر از سوی رسانه های غربی و مرتجع عرب دانست و اظهار داشت: دشمنان از تاثیر این مراسم بی نظیر در اذهان موحدان جهان خبر دارند و از این رو تلاش می کنند به هر نحو ممکن، خبری از این رویداد بی نظیر جهانی در دنیا منتشر نشود.

روابط خوب دو کشور ایران و عراق زمینه ساز حرکت بزرگ اربعین است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از اقدام برخی زائران در رعایت نکردن ضوابط و قوانین کشور عراق تصریح کرد: من معتقدم که برخی از زائران ایرانی، عراق را یک کشور خارجی محسوب نمی کنند و بسیاری از مشکلات از همین جا ناشی می شود؛ به رغم مرز مشترک ۱۴۰۰ کیلومتری، روابط بسیار خوب میان دو ملت و دو دولت و تبادل زائران میلیونی میان طرفین، زمینه ساز زیارت بزرگ اربعین است و باید به این نکته واقف باشیم که عراق یک کشور مستقل خارجی با ضوابط خود می باشد و زائرین باید به قوانین این کشور احترام بگذارند، همانگونه که رهبر معظم انقلاب و دیگر مسئولان عراقی به آن تاکید دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =