۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۱
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83516459
۰ نفر

برچسب‌ها

۵ حلقه چاه به منابع آب قیامدشت اضافه شد

شهرری- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب شهر قیامدشت گفت: پنج حلقه چاه جدید در این شهر بازیابی و تعویض پمپ شد و هم اکنون حجم منابع تامین آب به ۵۲ لیتر در ثانیه افزایش یافت.

احمد آیینه‌وند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: حجم بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی در قیامدشت طی سال‌های گذشته به دلیل تامین بخش عمده آب آشامیدنی از سد ماملو کاهش یافت و تعدادی از چاه‌ها از مدار بهره‌برداری خارج شدند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، میزان مصرف آب در این شهر طی ماه‌های اخیر به دلیل کاهش حجم آب ورودی، افزایش جمعیت و استمرار گرمای هوا به شدت افزایش یافت و به همین منظور پنج حلقه چاه برای جبران بخشی از کمبود منابع تامین آب آشامیدنی این شهر دوباره بازیابی و وارد مدار بهره‌برداری شد. 

آینه‌وند افزود: خطوط انتقال سه حلقه چاه به طول ۱۱۰ متر و تجمیع آن در یک خط ۱۵۰ میلی‌متری با دبی حدود ۴۵ لیتر در ثانیه و اتصال آن به مخزن ۵ هزار متر مکعبی قیامدشت انجام شد، ضمن اینکه بهسازی ۲ حلقه چاه دیگر نیز در دستور کار قرار گرفت.

قیامدشت در ۱۵ کیلومتری جاده خاوران و در انتهای جنوب شرقی حریم منطقه ۱۵ شهرداری تهران واقع شده است.
شهر قیامدشت پیش از این در خارج از محدوده قانونی شهر تهران قرار داشت و از خدمات شهرداری منطقه ۱۵ تهران استفاده می کرد که پس از شهر شدن دارای شهرداری مستقل و در محدوده شهرستان ری قرار دارد.

۷۲۴۷/۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =