۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۸
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83516448
۱ نفر

برچسب‌ها

خراسان شمالی رتبه نخست ازدواج در کشور

بجنورد- ایرنا- استان خراسان شمالی با ثبت چهار هزار و ۶۳۲ واقعه ازدواج در نیمه نخست امسال، رتبه نخست این شاخص نسبت به جمعیت را در میان استان‌های کشور از آن خود کرد.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس داده‌های سازمان ثبت احوال کشور، هم اینک نرخ خام ازدواج که از تقسیم تعداد ازدواج ها بر جمعیت حاصل می شود در این استان ۱۰ در هزار است که این خراسان شمالی را به صدر جدول کشوری این شاخص رسانده است.

علی زاهدی‌نیا افزود: بیشترین ازدواج ثبت شده خانم ها در سنین ۱۵ تا ۱۹، ۲۰ تا ۲۴ و ۲۵ تا ۲۹ و در مردان ۲۰ تا ۲۴، ۲۵ تا ۲۹ و ۳۰ تا ۳۴ سال بوده است. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین این استان با ثبت هزار و ۹۰ واقعه طلاق که نرخ خام آن ۲.۳ در هزار است رتبه هشتم کشور را در این شاخص دارد.

زاهدی‌نیا اظهار داشت: بیشترین طلاق ها در مردان سنین ۲۵ تا ۲۹،  ۳۰ تا ۳۴ و ۳۵ تا ۳۹ و در زنان ۲۰ تا ۲۴، ۲۵ تا ۲۹ و ۳۰ تا ۳۴ سال ثبت شده است.

پارسال ۲ هزار و ۱۰۴ واقعه طلاق در خراسان شمالی به ثبت رسیده بود که ۵.۵ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشت.  

پارسال هشت هزار و ۶۷۰ واقعه ازدواج نیز در این استان ثبت شد که نسبت به ۹ هزار و ۲۰۲ واقعه ثبت شده در سال پیش از آن کاهش ۵.۸ درصدی را نشان می داد. 

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنها در نقاط روستایی سکونت دارند. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =