امکان رقابت ناشران لرستانی در سطح ملی وجود ندارند

خرم‎آباد - ایرنا - معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با وجود ظرفیت‎های فکری و زیر‎ساخت‎های صنعت نشر و چاپ در استان، اما ناشران لرستانی امکان رقابت در سطح ملی را ندارند.

به گزارش ایرنا ناصر دولتشاه روز دوشنبه افزود: نوع برگزاری نمایشگاه های کتاب در کشور به گونه ای است که بیشتر به موضوع فروش و حمایت از ناشر و مصرف کننده تاکید شده که لازم است  زمینه تبادل افکار و تسهیل گری در موضوع چاپ و نشر نیز در این رویداد فرهنگی فراهم شود.

وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصدی فرهنگ رسمی است و فرهنگ عمومی در کشور ما بلا تصدی است و گرچه بیش از یکهزار شاخص در این حوزه وجود دارد، اما هیچ مجری رسمی و قانونی برای تحقق آن نیست.

دولتشاه بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی در استان ها با اینکه از لحاظ ترکیب اعضاء در حوزه های  تفکر و اجرا  از توان بالایی برخوردار است اما مصوباتش ضمانت اجرایی محکمی ندارد و  در حوزه عمل مغفول می ماند.

وی اضافه کرد: هیچ سازمانی به طور مستقیم مجری حوزه فرهنگ عمومی نیست و پاسخگویی در این حوزه بر عهده نهاد یا دستگاه اجرایی مشخصی نمی باشد.

وی اضافه کرد: رسانه ها به عنوان یک مجری توانمند جریان ساز، باید در خدمت تقویت فرهنگ عمومی و نهادینه کردن شاخص های آن در سطح جامعه باشد،  نه اینکه فقط به موضوع انتشار اخبار و اطلاعات بسنده کنند.

۶۰۵۷/۳۲۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =