هزینه سه میلیارد ریالی برای جابه‌جایی دانش‌آموزان عشایر سمنان

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: آموزش و پرورش سالانه سه میلیارد ریال برای رفت و آمد و جابه‌جایی دانش‌آموزان عشایر در استان سمنان هزینه می‌کند.

محمد دستورانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از پنج‌ هزار و ۵۰۰ دانش آموز عشایر در ۱۰۵ مدرسه در استان سمنان تحصیل می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در مقطع ابتدایی حتی اگر یک دانش‌آموز در بخش عشایری در استان سمنان مشغول تحصیل باشد، معلم به مناطق عشایری فرستاده می‌شود و دغدغه‌ای از نظر کمبود آموزش‌دهندگان در استان وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: این اداره کل به صورت رایگان وظیفه تهیه سرویس مدارس برای رفت و آمد دانش آموزان را برعهده دارد و با برنامه‌ریزی‌های اصولی این روند در سال تحصیلی جاری هم ادامه می‌یابد.

دستورانی اضافه کرد: در یکسال گذشته بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خرید و توزیع بسته‌های آموزشی در بخش مدارس عشایری استان هزینه شده است.

دستورانی تصریح کرد: توجه به عدالت آموزشی از راهبردهای اساسی در راستای حمایت از دانش‌آموزان در بخش عشایری استان است و اداره کل آموزش و پرورش با تمام بضاعت در خدمت دانش آموزان و فرهنگیان این بخش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: اداره کل امور عشایری استان سمنان برای رفع مشکلات زیرساختی در بخش عشایری با آموزش و پرورش همکاری کند.

در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در استان سمنان ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز با فعالیت هشت هزار و ۵۰۰ معلم در ۶ هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط