۶۳ برنامه فرهنگی ورزشی هفته تربیت بدنی در گنبدکاووس اجرا می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس گفت: ۶۳ برنامه متنوع فرهنگی ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی برای علاقه‌مندان در این شهرستان اجرا می‌شود.

حجت‌الله یوسفی روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی (۲۶ مهر تا دوم آبان) به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به اهمیت سلامت جسم و روح مردم، هفته ای به نام تربیت بدنی و ورزش در تقویم نام‌گذاری شده است و همه متولیان این عرصه وظیفه دارند تا علاوه بر فعالیت متداول خود، در طول این هفته نیز محاسن ورزش را به همگان نشان دهند تا افراد بیشتری به سمت ورزش کردن جذب شوند و در این راستا با همکاری هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد، برنامه‌های مختلفی برای ترویج ورزش و تشویق مردم به فعالیت ورزشی در این هفته پیش بینی شده است.

وی افزود: مهمترین این برنامه ها شامل مسابقات چهارجانبه بدمینتون، حضور جامعه ورزش در مصلی نماز جمعه، ورزش صبحگاهی مردم و ورزشکاران، صعود به ارتفاعات همراه با پاکسازی منطقه از زباله، کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی، مسابقه تیروکمان بانوان، کاراته، بیلیارد، مسابقات چهارجانبه بسکتبال، حضور ورزشکاران و مسئولان در مدارس و نواختن زنگ ورزش و برگزاری مسابقات ورزشی در مدارس روستاهای گنبد می‌شود.

وی تجلیل از ورزشکاران جانباز و معلول، کوهپیمایی جانبازان و معلولان، کارگاه پیشگیری از اعتیاد، کاهش آسیب‌های اجتماعی و فضای مجازی، همایش دو و میدانی همگانی، مسابقات چهارجانبه جودو، والیبال بانوان، تکواندو و هندبال، مسابقات دوچرخه سواری بانوان، اهدای خون، رژه موتورسواران، دیدار با فرماندار، امامان جمعه تشیع و تسنن، ویزیت رایگان ورزشکاران و خانواده‌های آنان در مناطق کم برخوردار طرح شهید شوشتری، برگزاری مسابقات فوتبال و والیبال روستایی، کشتی گورش و تیروکمان سنتی را از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در هفته تربیت بدنی برشمرد.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس گفت: ورزش یکی از مهمترین نیازهای انسان در هر سن و سالی است و امروزه نشاط و سلامت جامعه با ورزش تامین می‌شود و به‌ گفته بزرگان، روح سالم در بدن سالم است.

وی افزود: وقتی جسم مردم سلامت باشد به طور قطع نقش به سزایی در تقویت سلامت دینی آنان نیز دارد بر این اساس بر همگان واجب است که در تمام روزها و ساعات زندگی، زمانی را برای ورزش اختصاص دهند.

به گزارش ایرنا شهرستان گنبدکاووس که بیش از پنج هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهرستان استان گلستان از نظر گستره جغرافیایی محسوب می‌شود،  افزون بر ۱۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد که در قالب ۳۸ هیأت ورزشی مشغول فعالیت هستند.

۳۰۴۲/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =