حضور ۱۲۰۰ مددجوی کمیته امداد زنجان در پیاده‌روی اربعین حسینی

زنجان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: یک هزار و ۲۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد زنجان با دریافت تسهیلات در پیاده‌روی اربعین حسینی امسال حضور دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: کمیته امداد برنامه‌ای برای اعزام گروهی زائران اربعین ندارد و مددجویان تحت حمایت به‌صورت انفرادی با دریافت گذرنامه و ثبت‌نام در سامانه سماح مشمول دریافت کمک‌هزینه زیارتی می‌شوند.

صفری با بیان اینکه برنامه "شوق زیارت" با عنوان اعزام مددجویان برای اولین بار به زیارت اماکن مقدس با اهداف تربیتی و زیارتی انجام می‌شود، افزود: بخشی از هزینه‌های اعزام زائرین توسط نیکوکاران تأمین می‌شود و خیران در تأمین هزینه‌های زیارتی مددجویان تحت حمایت مشارکت دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: اعزام مددجویان تحت حمایت این نهاد به سفرهای زیارتی با هدف تقویت و ارتقای روزافزون سطح معنوی و تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی، تحکیم بنیان خانواده و ایجاد نشاط معنوی مددجویان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۳۵۶ مددجوی تحت حمایت این نهاد به سفر زیارتی عتبات عالیات و پیاده‌روی اربعین مشرف شدند.

صفری یادآور شد: پنج هزار ۳۴۶ مددجوی زنجانی سال گذشته برای زیارت بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج (ع) به مشهد مقدس و زیارت بارگاه حضرت معصومه (س) به شهر مقدس قم اعزام شدند و امسال نیز تاکنون هزار و ۸۰۵ مددجوی زنجانی به سفرهای زیارتی مشهد مقدس و قم مشرف شدند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد در طول سال با شناسایی و ساماندهی نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، با اجرای طرح شوق زیارت و با شعار «یاریگر کسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده‌اند» با کمک خیران و نیکوکاران هزینه اعزام زائران را فراهم می‌کند؛ و کد دستوری #۰۲۴*۸۸۷۷*برای این کار خیر اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، ۲۸ هزار ۳۱۸ خانوار با جمعیت ۵۴ هزار و ۹۸۰ نفر از خدمات کمیته امداد امام خمینی در قالب کمک معیشت بگیر و غیر کمک معیشت بگیر در استان زنجان بهره مند هستند.

۳۰۸۸/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =