۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 1176
کد خبر: 83516365
۰ نفر

برچسب‌ها

سرعت وزش باد در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:بیشینه سرعت وزش‌باد در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و میزان غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۶ برابر حد مجاز رساند.

محسن حیدری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: صبح امروز بر شدت وزش باد در شمال سیستان و بلوچستان افزوده شد به طوریکه تا ساعت ۸ صبح بیشینه سرعت باد در زابل به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و میدان دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۲۵۰۰ متر کاهش داد.

وی ادامه داد: وزش باد شدید موجب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به میزان ۹۶۵ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۶ برابر حد مجاز شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: سرعت وزش باد در زهک از دیگر شهرهای شمالی این استان به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دیدافقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به ۱۲۰۰ متر کاهش داد.

وی گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی امروز و فردا وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد و وزش این باد سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

حیدری از احتمال اختلال در ترددهای برخی مسیرهای شمالی سیستان و بلوچستان شامل زاهدان-زابل بویژه محدوده پاسگاه تاسوکی تا شیله، زابل-زهک و زابل هیرمند خبر داد.

وی تصریح کرد: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از ترددهای غیرضروری در مناطق تحت تاثیر باد و گرد و خاک اجتناب کنند.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =