کاشت بذر بادام در ۲۴۰ هکتار از اراضی ملی بروجرد

بروجرد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: چاله کنی و کشت بذر بادام در ۲۴۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان انجام شد.

امیر ثقلینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات چاله کنی و کشت بذر بادام در اراضی شهرستان مدتها قبل آغاز شده و در ۱۴۰ هکتار از روستای انگشته و ۱۰۰ هکتار از اراضی آبسرده بذر بادام کاشته شده است.
وی با اشاره به جنگل کاری مشارکتی و اقتصادی اضافه کرد: اراضی که به زیر کشت بذر بادام می روند، به اهالی همان روستا واگذار می شود و مردم روستا با نگهداری و حفاظت از این درختان و همچنین با فروش محصولات آنها درآمدهایی را کسب می کنند و درآمد اقتصادی این طرح در اختیار مردم روستا قرار می گیرد.
ثقلینی ایجاد اشتغال و درآمد، حفاظت از منابع طبیعی و جلوگیری از فرسایش خاک را از مزایای اجرای این طرح دانست و اظهارداشت: این طرح هم اکنون در ۲۴۰ هکتار از اراضی شهرستان بروجرد انجام شده و به تدریج بر میزان سطح اراضی طرح جنگل کاری اقتصادی و مشارکتی افزوده می شود.
وی بیان کرد: همچنین در ۱۵۰ هکتار از اراضی روستای زرشکه کپه کاری در حال انجام است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد با اشاره به چهار طرح آبخیزداری ادامه داد: چهار بند خاکی در روستاهای گندل گیلان، انگشته، آبسرده و زرشگه انجام شده که بند خاکی روستای انگشته ۱۰۰ درصد پیشرفت داشته و آماده افتتاح است.
وی یادآور شد: بند خاکی آبسرده به بهره برداری رسیده و بند خاکی روستای گندل گیلان حدود ۷۰ درصد پیشرفت دارد و در روستای زرشگه نیز این طرح در حال مطالعه و بررسی است.
ثقلینی گفت: هدف از اجرای پروژه های آبخیزداری، کنترل سیلاب، جلوگیری از فرسایش خاک، ذخیره آب در سفره های زیر زمینی است.
۷۱۹۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =