کیفیت هوای مشهد در آستانه آلودگی قرار گرفت

مشهد- ایرنا- کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز ۲۲ مهر ماه بخاطر با افزایش حجم آلاینده‌ها در آستانه وضعیت آلودگی قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد با ۹۴ ای.کیو. آی  در آستانه رسیدن به وضعیت هشدار است.

تورج همتی افزود: هم اکنون وضعیت هوای مناطق چمن و خیام شمالی هر یک با ۱۱۶،الهیه با ۱۱۵، امامیه با ۱۰۹ و شهید مفتح با ۱۰۳ ای.کیو.آی آلوده برای گروه های حساس است.

وی ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۱۷ ایستگاه دیگر مستقر در سطح کلانشهر مشهد نشانگر وضعیت سالم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی و  زائران و مسافران در این کلانشهر با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی، نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌ های هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی نیز به معنای آلوده برای همه سنین محسوب می شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

۷۴۹۶/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =