۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۶
کد خبرنگار: 2749
کد خبر: 83516308
۰ نفر

برچسب‌ها

کاشت کلزا بهره‎وری کشاورزی لرستان را افزایش می‎دهد

خرم‎آباد - ایرنا - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: دانه روغنی کلزا محصولی ارزشمند و اقتصادی است که چنانچه کاشت آن در اولویت قرار بگیرد موجب افزایش بهره‎وری کشاورزی لرستان می‎شود.

به گزارش ایرنا چنگیز ابراهیمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی نیاز کشور در زمینه تولید روغن خوراکی باید از طریق کشت کلزا تامین گردد.

وی افزود: با توجه به وجود بحران کم آبی، کشت کلزا به عنوان یک محصول راهبری در کاهش مصرف آب نقش آفرین است چرا که یک محصول مدیریت پذیر  و درآمد زا می باشد.

وی با اشاره به ضرورت حضور کارشناسان در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت کلزا ادامه داد: با توجه به لزوم تهیه بستر، عمق کاشت بذر، میزان بذر، تغذیه مناسب، مبارزه با علف های هرز و چندین مرحله آبیاری‌، کشت این محصول باید به صورت علمی و با مدیریت کارشناسان انجام شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، همچنین با اشاره به موضوع کم آبی در کوهدشت گفت: یونجه پس از برنج پر مصرف ترین کشت آبی است که در این شهرستان رواج یافته و با توجه به مشکلات کمبود منابع زیرزمینی، این محصول   به عنوان یک خطر جدی برای اراضی کشاورزی شهرستان قلمداد می شود.

۲۲ هزار هکتار ار اراضی کشاورزی لرستان در کشت پاییزه به دانه روغنی کلزا اختصاص دارد و همچنین تا کنون سه هزار و ۲۶ تن از این محصول خریداری و تمامی مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.

۳۲۱۰/۶۰۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =