۴۴۰هکتار از زمین‌های کشاورزی مهرستان به سیستم نوین‌آبیاری مجهز می‌شوند

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی مهرستان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: ۴۴۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان با اعتبار۶۰ میلیارد ریال تا پایان سال با هدف مدیریت بهینه در مصرف آب مجهز به سیستم نوین‌آبیاری خواهد شد.

عبدالله سپاهی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعهدات سالجاری با پیشرفت فیزیکی ۳۵درصد درحال اجراست که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۲۰هکتار از زمین‌های کشاورزی مهرستان مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار وکم فشار شده است.

مدیرجهاد کشاورزی مهرستان گفت: کار مطالعه ۵۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری به اتمام رسیده و آماده اجراست.

وی تصریح کرد: برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در مهرستان هیچ محدودیتی وجود ندارد به طوریکه دولت نیز برای تشویق کشاورزان به این امر ۸۵ درصد هزینه اجرایی سیستم‌های نوین آبیاری را بصورت بلاعوض تامین و پرداخت می‌کند.
سپاهی افزود: متقاضیان با داشتن مجوز برداشت آب و مدارک کامل زمین می‌توانند از طریق سامانه طرح توسعه ساماندهی نوین آبیاری نام‌نویسی‌ کنند تا نسبت به اجرای سیستم برای اراضی زراعی و باغات آنان از سوی جهاد کشاورزی اقدام شود.
وی بیان کرد: صرفه جویی در مصرف آب، سرعت بالای رویش گیاه، به کارگیری کود همزمان با آبیاری، جلوگیری از رشد بی رویه علف‌های هرز، صرفه جویی در مصرف انرژی، برداشت راحت تر محصولات و افزایش کمی و کیفی محصولات از مزایای به کارگیری روش‌های آبیاری نوین به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا شهرستان مهرستان دارای ۹۳۰۰ هکتار اراضی زراعی و باغی است.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =