۵۹۷ نفر در سنندج با دریافت تسهیلات صاحب شغل شدند

سنندج - ایرنا - فرماندار سنندج گفت: از اواخر سال ۹۶ تاکنون ۵۹۷ نفر با دریافت تسهیلات اشتغال خانگی در این شهرستان صاحب شغل و درآمد پایدار شده‌اند.

محمدابراهیم زارعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۵۸ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات اشتغال خانگی در سنندج مصوب شده که از این میزان ۴۹ میلیارد ریال آن به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه به ۵۷۶ طرح اشتغال خانگی تسهیلات پرداخت شده و باقی طرح‌ها نیز در حال بررسی است، افزود: پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی به ۲ صورت اشتغال مستقل و پشتیبان صورت می‌گیرد.

فرماندار سنندج یادآور شد: تاکنون بانک مسکن به ۱۳۰ طرح، بانک ملی ۲۰۵ طرح، صادرات  ۱۰۵ طرح، تجارت ۱۰۹ و بانک ملت نیز به ۲۷ طرح اشتغال خانگی، تسهیلات در نظر گرفته شده را پرداخت کرده است.

زارعی با اشاره به اینکه بانک‌ها در حال پرداخت تسهیلات از اعتبارات باقی مانده پارسال هستند، اضافه کرد: شهرستان سنندج در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی و میزان پرداختی‌ها رتبه اول را در استان کردستان دارد.

وی گفت: از اواخر سال ۹۶ تاکنون ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان ایجاد اشتغال پایدار روستایی در این شهرستان پرداخت و برای یک هزار و ۶۳۴ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.

شهرستان سنندج با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای چهار بخش مرکزی، کلاترزان، سیروان و حسین‌آباد است.

۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =