رئیس فدراسیون: چهار استان سالن اسکواش ندارند

بجنورد- ایرنا- رئیس فدراسیون اسکواش گفت: به جز خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و چهارمحال و بختیاری، همه استان‌ها از سالن استاندارد اسکواش برخوردارند.

مسعود سلیمانی، سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعال شدن هیات اسکواش در همه استانها، اصلی‌ترین دغدغه این فدرسیون را تلاش برای افزایش مخاطبان خود دانست و اظهار داشت: اکنون در کشور ۱۵ هزار نفر اسکواش بازی می‌کنند.

وی افزود: هفت هزار نفر از ورزشکاران این رشته بیمه شده اند و بر اساس برنامه‌ریزی باید این تعداد تا پایان سال جاری به ۱۰ هزار نفر برسد.

رئیس فدراسیون اسکواش با اشاره به پوشش رشته های پدل و راکتبال توسط این فدراسیون، گفت: با ساخت اولین سازه استاندارد اسکواش در کشور، می توان راکتبال را نیز در همان سالن و با تجهیزات متفاوت بازی کرد.
سلیمانی افزود: رشته پدل نیز که به عنوان ورزش قرن ۲۱ فعال است هم اینک در این فدراسیون فعال شده که رواج آن می تواند دیگر ورزش های راکتی را تحت‌الشعاع قرار دهد.
وی در خصوص کمبود تجهیزات این رشته نیز گفت: نوسانات قیمت ارز باعث افزایش قیمت راکت های این رشته شده، ولی فدراسیون بخشی از این نیاز را تامین و در اختیار هیات های فعال استانی قرار می دهد.
وی یاد آور شد: همین امروز ۶۰ راکت، هر کدام با قیمت ۲۰ میلیون ریال تامین و به تمام روسای انجمن های اسکواش آموزش و پرورش اهدا شد تا به‌عنوان مروجان ورزش اسکواش در مدارس کشور فعالیت کنند.
رئیس فدراسیون اسکواش، توسعه و ترویج این رشته را از مهم‌ترین برنامه های فدراسیون متبوع خود خواند و گفت: ما از مشکلات سرمایه ساخته ایم و تلاش داریم از سرمایه انسانی به عنوان یک سرمایه ناملموس، بهترین بهره برداری را داشته و از نهادهای مختلف با نگاهی ملی بهره برداری کنیم.

سلیمانی کندی رشد اسکواش در خراسان شمالی را ناشی از تعدد مدیران و روسای هیات‌ ها عنوان و ابراز امیدواری کرد که با حمایت استاندار ورزشدوست خراسان شمالی، دغدغه های موجود در این بخش برطرف شده و اسکواش بازان استان به سالن استاندارد مجهز شوند.
ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =