۲۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۷
کد خبرنگار: 2073
کد خبر: 83516268
۱ نفر

برچسب‌ها

سرپرست شهرداری اهر انتخاب شد

تبریز- ایرنا - با عزل بیستمین شهردار اهر توسط شورای اسلامی شهر اهر، محمد سرقینی در آیینی به عنوان سرپرست جدید شهرداری این شهر انتخاب و شروع بکار کرد.

به گزارش دوشنبه ایرنا، در آیین معارفه سرپرست شهرداری اهر، رئیس شورای شهر اهر  بر لزوم تلاش مضاعف سرپرست شهرداری برای پیشبرد پروژه های عمرانی، زمینه سازی برای وحدت و همدلی بین همکاران شهرداری و تکریم ارباب رجوع و تسریع در حل مشکلات مردم تاکید کرد.

ابوالفضل دایلاری همچنین تلاش سرپرست شهرداری اهر برای ایجاد وحدت بین همکاران و جلوگیری از دودستگی آنان و فراهم کردن فضای آرامش را ضروری دانست. 

سخنگوی شورای شهر اهر  نیز خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای کاهش نارضایتی مردم و کاستن از میزان مراجعه حضوری شهروندان به شهرداری از طریق ایجاد سامانه های الکترونیکی شد. 

بهبود جعفری افزود: همان‌طور که می‌دانیم شورا چکیده مردم یک شهر است که توسط مردم انتخاب و با رای و اعتماد آنها در پارلمان محلی ایفای نقش می‌نماید.

وی افزود: بدیهی است که اصلی ترین وظیفه شورا در مرحله اول انتخاب فردی متخصص، امین و متعهد به عنوان شهردار بوده که بازوی اجرایی مدیریت شهری باشد و در مرحله دوم ارائه راه حل‌ها و تصویب لوایح و طرح‌هایی است که به خیر و صلاح مردم بوده و بتواند به توسعه متوازن شهری کمک کند.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهردار و مجموعه تحت مدیریت وی و عملیاتی شدن مصوبه‌هاست، اما آنچه بایستی سرلوحه اصلی شورا قرار گیرد فدا نکردن منافع شهروندان و جمع به منافع فرد است، حال این فرد هر کس می‌خواهد باشد.

اکبر عطایی، معاون شهردار اهر نیز در این آیین بر ضرورت رسیدگی به وضعیت رفاهی و اداری کارکنان و جلوگیری از پرونده سازی های بی مورد را یادآور شد و بر بهره مندی از تجربیات نیروهای با سابقه شهرداری تاکید کرد.

محمد سرقینی، سرپرست شهرداری اهر نیز در این مراسم گفت: شهرداری یک نهاد خدماتی است که سیاسی کاری در آن معنا ندارد و از این به بعد تلاش خواهد شد با برنامه ریزی لازم در خدمت مردم و ولی نعتان انقلاب  باشیم.

گفتنی است ، محمد سرقینی، سرپرست جدید شهرداری اهر، دارای سوابقی همچون معاون شهرسازی و معماری اهر ، رئیس اتحادیه تعاونی‌های فنی و مهندسی استان آذربایجان شرقی، ناظر عالی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، کارشناس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مشاور شهردار اهر و شهردار منطقه ۲ اهر است.

شهردار پیشین اهر به دلیل آنچه که ساکن و مقیم نبودن وی در محل خدمتش عنوان شد، توسط اعضای شورای شهر از مقام خود برکنار شد.

شهرستان اهر با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرق تبریز واقع شده است.

۷۲۲۵/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =