سرمایه‌گذاری برای سلامت، یک چندم سرمایه‌گذاری برای درمان است

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: باور جدی داریم که اگر در مسیر توسعه اجتماعی و انسانی، سرمایه‌گذاری برای سلامت جسم و روح مردم انجام شود، یک چندم سرمایه‌گذاری برای درمان آنها خواهد بود.

مسعود سلطانی‌فر روز دوشنبه در همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت افزود: تلاش می‌کنیم با اقدامات گسترده در حوزه ورزش بتوانیم جامعه‌ای بانشاط و سالم داشته باشیم.

وی ادامه داد: در توسعه ورزش همگانی سه برنامه را دنبال کردیم. برنامه ورزش تابستانه در همه شهرستان‌ها که شامل مراسم پیاده‌روی، کوهنوردی، ورزش‌های محلی و بومی بود که پوشش ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفری داشت.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: برنامه ورزش روستاییان تحت عنوان جام خوشه چین با پوشش ۱.۵ میلیون نفری که  برای رقابت رشته‌های محلی و بومی شروع شده است تا دهه فجر نتایج آن مشخص می‌شود. همچنین برنامه المپیک استعدادهای برتر برای سنین ۱۰ تا ۱۵ سال با هدف گسترش ورزش همگانی و استعدادیابی دو سال است که انجام می‌شود.

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و رئیس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در مجموعه انقلاب تهران برگزار شد.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور وزرا و نمایندگان ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ به مدت سه روز در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =