دامغان میزبان چهارمین اجلاس بین‌المللی «مجاهدان در غربت»

سمنان- ایرنا- دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت مجاهدان در غربت گفت: چهارمین اجلاس بزرگداشت «مجاهدان در غربت»، همزمان با شب شهادت امام رضا (ع) در ششم آبان ماه آینده به میزبانی سالن همایش‌های دانشگاه دامغان برگزار می‌شود.

محمد سالاریان زاده روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این بزرگداشت، به منظور حماسه آفرینی مسلمانان کشورهای یمن، بحرین، نیجریه، فلسطین، لبنان و مسلمانان میانمار که فریاد مظلومیت آن‌ها در جهان طنین انداز شده است برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: چهارمین اجلاس «مجاهدان در غربت» با حضور اندیشمندان ۳۸ کشور جهان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اجلاس «مجاهدان در غربت» امسال با محوریت تجلیل از مجاهدت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و تقدیر از مقام شامخ رزمندگان و خانواده های شهدا وایثارگران در غربت و مقاومت اسلامی برگزار می شود. 

سالاریان زاده از حضور بیش از ۱۸۰ اندیشمند و فرهیخته از ۳۸ کشورجهان در این اجلاس خبر داد و گفت: بیداری اسلامی ملت ها اساس رشد، تعالی و حرکت آن ها به سوی سعادت و جاودانگی است.

وی اضافه کرد: در ۲ ماه اخیر، نشست های مختلف اعضای کمیته‌های اجرایی با مسوولان و مدیران ارشد فرهنگی و علما و مراجع تقلید از جمله آیت الله عبدالله جوادی آملی ، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌ کل سپاه ،سید عباس صالحی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی ،رییس سازمان صداوسیما، رییس جامعة المصطفی و رییس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و گزارشی از روند برگزاری همایش ارائه شده است. 

سالاریان تصریح کرد: خانواده شیخ زکزاکی، شیخ عیسی قاسم و خانواده شهدا و جانبازان محور مقاومت اسلامی در این اجلاس حضور پیدا می کنند.

این اجلاس برای چهارمین سال متوالی، در سالن همایش های دانشگاه دامغان برگزار می‌شود که از شبکه های افق، سه سیما، قرآن، شبکه های برون مرزی و رادیو ایران، به صورت مستقیم پخش می‌شود.

سومین بزرگداشت مجاهدان در غربت نیز سال گذشته با حضور بیش از ۸۵ اندیشمند و فرهیخته از ۲۸ کشور جهان، مقام های لشگری و کشوری و هم‌چنین خانواده شهدای کشورهای لبنان، سوریه، نیجریه و فلسطین در دانشگاه دامغان برگزار شد.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان بیش از ۹۵ هزار نفر جمعیت دارد.

۹۸۵۶/۷۴۰۸