انقلاب اسلامی در اربعین حسینی(ع) متجلی است

آبادان - ایرنا - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه اربعین سرآغاز تمدن توحیدی، ولایی و مهدوی است گفت: انقلاب اسلامی در اربعین حسینی متجلی است.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام محمد قمی شامگاه یکشنبه در بازدید از مرز بین المللی شلمچه اظهار داشت: اربعین و کربلا رفتن تنها به صورت ظاهری ایمان ما را نشان می‌دهد و باید کلیت زندگی امام را الگوی خود قرار دهیم، تمدن توحیدی، ولایی و مهدوی که وعده داده شد از همین نقطه آغاز می‌شود.

وی افزود: زائران برکت بزرگ در اربعین بوده و کسانی که در راه خیر پیشگام می‌شوند از سعادت بالایی برخوردارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اربعین را یک حرکت بزرگ مردمی دانست و افزود:شرمنده زائران اربعینی شدیم که در مسیر رفت به عتبات عالیات متحمل سختی هایی شدند، کمبود امکانات از طرف عراقی وجود داشت ولی باید تمام توان را به کار گرفت که از این پس چنین کمبودهایی احساس نشود.

حجت الاسلام قمی افزود: عمده دغدغه ما بازگشت زائران اربعین است و در ایام پیش رو برای خدمات رسانی به آنان تلاش خواهیم کرد و ما در چهار مرز مستقر هستیم.

وی اظهار داشت: نذر فرهنگی و برنامه های تبلیغی که در اربعین دیده می شود اربعین حسینی را به همایش بزرگ جهان مسلمانان تبدیل کرده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: حال و هوای مردمی بودن در اربعین جزئی از پدیده محتشم بین المللی مردمی است، لذا مردمی بودن آن باید حفظ شود و دستگاه حاکمیتی وظیفه ایجاد زیرساخت های لازم بخصوص زیرساخت های فرهنگی را دارد.

حجت الاسلام قمی اربعین را مانایی و به نتیجه رسیدن حق و میرایی ظلم عنوان کرد و گفت: ظلم امروزه و حق در حال تمدن سازی هستند ولی حق پابرجاست، تمدن حق فرا گیر خواهد شد.

وی افزود: بهترین جلوه حق همین اربعین حسینی است، مردم اربعین را خوب می فهمند و خوب دنبال می کنند، اربعین عالم گیر شده است و به سمت قله های نور و حقیقت حرکت می کند.

حجت الاسلام قمی تصریح کرد: اربعین سال به سال پر نور تر حرکت می کند و این پدیده قدرت مستضعفان عالم را افزایش خواهد داد.

حرکت زائران کربلا به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان همچنان ادامه دارد.

مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد.

۷۱۰۴/۶۰۶۸ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =