مقام سوری: سازمان جهانی بهداشت برای ورود تجهیزات پزشکی و دارو به سوریه کمک کند

تهران- ایرنا- معاون وزیر بهداشت سوریه گفت: ما در اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به ریاست سازمان بهداشت جهانی اتکا داریم تا به دولت سوریه در رفع تحریم ها و موانع ورود تجهیزات پزشکی و دارو که نیاز مردم سوریه است، کمک کند.

به گزارش وزارت بهداشت، شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور وزرا و نمایندگان ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ به مدت سه روز در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

معاون وزیر بهداشت سوریه روز یکشنبه درباره روابط دو کشور ایران و سوریه افزود: روابط بین ایران و سوریه روابط طولانی مدت و استراتژیکی است. در این مدت ارتباط میان وزارت بهداشت دو کشور نیز وجود دارد.
 
احمد خلیفاوی ادامه داد: از طریق کانال‌های دیپلماتیک و رسانه ها دستاوردهای ایران را در حوزه سلامت دنبال می کنیم و از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت شگفت زده و خوشحال هستیم، این نشان می دهد که وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران برنامه ها و راهبرد های زیادی را در حوزه سلامت در نظر گرفته است تا بتواند به این مرحله برسد.
 
معاون وزیر بهداشت سوریه بیان کرد: ما می توانیم برنامه‌های وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران را در سوریه پیاده کنیم.
 
وی با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف سوریه اظهار داشت: در طول بحران سوریه طی هشت سال جنگ با تروریست‌ها، با وجود برخی مشکلات از طرف گروه های مسلح که مانع ارسال تجهیزات پزشکی به مناطق درگیر می شوند، خدمات بهداشتی درمانی بدون توقف در این مناطق دنبال می شود و تمام مردم چه در مناطق امن و چه در مناطق درگیر همواره این خدمات را دریافت کرده‌اند، همچنین واکسن های مورد نیاز مردم از طریق هلال احمر به مناطق درگیر ارسال می شود.

خلیفاوی گفت: در هر اجلاس بین المللی موضوعاتی مطرح می شود و حتماً نتایج مثبت خواهد داشت که به توان دولت‌ها برای کمک در این حوزه بستگی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =