زباله‌های پزشکی پردیس به گندک دماوند منتقل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون عمرانی فرماندار پردیس گفت: پسماندهای بی خطر سازی شده بیمارستانی شهرستان پردیس به مرکز گندک دماوند منتقل می‌شود.

نوید عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه در سطح شهرستان محلی برای دفن پسماندهای عفونی نداریم و پیمانکار طرف قرارداد پسماندها را به گندک دماوند منتقل خواهد کرد.

وی افزود: تمام مراکز درمانی و بهداشتی تولید کننده پسماند بیمارستانی در سطح شهرستان موظف و مکلف به ساماندهی آن در چارچوب همکاری با شرکت امحا کننده در شهرستان هستند.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس با بیان اینکه شهرداری پردیس خودروی مخصوص حمل پسماندهای بیمارستانی را تجهیز کرده است، خاطر نشان کرد: با توجه به دوربودن محل امحا پسماندهای بیمارستانی،  هزینه حمل و نقل بر عهده واحدهای تولید کننده زباله‌های پزشکی است.

عباسی گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل بارش باران دستگاه‌های خدمات رسان پاکسازی بستر رودخانه‌ها را  از نخاله‌های ساختمانی به منظور پیشگیری از وقوع سیل در اولویت کاری خود قرار بدهند.

وی در ادامه تصریح کرد: با همکاری محیط زیست محلی برای انبار کردن مخلوط های برداشت شده و خاک‌های نباتی توسط پیمانکاران شرکت عمران و شهرداریها در نظر گرفته می‌شود تا در گوشه و کنار شهر شاهد پراکندگی آنها نباشیم.

معاون عمرانی فرماندار افزود: دستگاه‌های شهرستان با دسترسی اختصاصی ،خاک مورد نیاز خود را از محل تجمیع نخاله‌های ساختمانی تامین خواهند کرد.

عباسی اظهار داشت: شهرداریها و دهیاریها موظفند طی فراخوانی پیمانکاران واجد شرایط برای جمع آوری نخاله‌های ساختمانی را شناسایی و بر اساس شیوه نامه اجرایی نخاله‌های ساختمانی ساماندهی کنند.

وی عنوان کرد: به منظور جلوگیری از رها سازی نخاله‌های ساختمانی در سطح شهرستان، دستگاه‌های متولی راهکارهای عملیاتی را به منظور نظارت بر خودروهای حمل نخاله و انتقال آنها به مرکز گندک و یا گود آبعلی ارائه و اجرا کنند.

شهرستان پردیس با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =