محرومیت راز و جرگلان از فضا و امکانات ورزشی

بجنورد - ایرنا - فرماندار راز و جرگلان گفت: این شهرستان مرزی از نظر برخورداری از فضا و امکانات ورزشی، از محروم‌ترین مناطق خراسان شمالی است.

محمد زارعی هدک، شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این فقر امکانات ورزشی به‌ویژه در نواحی روستایی بیشتر است که ضروری است مسئولان و دستگاه های مربوط د راستان و کشور، نسبت به جبران این کمبودها اقدامی اساسی صورت دهند.

وی با اشاره به مراجعه امروز شماری از اهالی تنگه ترکمن به فرمانداری و درخواست برای ساخت سالن ورزشی در این روستا، افزود: این نیاز تنها به این روستا محدود نمی شود و بسیاری از روستاهای منطقه از امکانات و فضای ورزشی بی بهره اند.

زارعی هدک، ادعای برخی اهالی تنگه ترکمن، مبنی بر انتقال امتیاز سالن ورزشی این روستا به روستای امانلی، را رد کرده و گفت: چنین ادعایی از اساس دروغ است و امتیاز هیچ سالن ورزشی جابه جا نشده است. 
فرماندار راز و جرگلان، این شهرستان را مهد کشتی محلی گورش (آلیش) استان دانست و گفت: به همین دلیل و باتوجه به فراوانی ورزشکاران از مسئولان و اداره کل ورزش و جوانان درخواست داریم تا نسبت به رفع کمبودهای ورزشی این شهرستان نگاهی ویژه داشته باشند.
شهرستان مرزی راز و جرگلان با داشتن ۱۲۰ کشتی‌گیر گورش‌کار، حتی از سالن مناسب این رشته بی بهره است.

مرکز این شهرستان ۷۰ هزار نفری در ۱۲۰ کیلومتری بجنورد واقع است.

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =