۲۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۸
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83516090
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرهای کوتاه یکشنبه گلستان

گرگان - ایرنا - ثبت ۱۴ اثر شاخص تاریخی استان در فهرست ثبت ملی، امضا تفاهم نامه برای تولید انرژی از زباله در گلستان و پیش‌بینی پرداخت ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال روستایی از جمله خبرهای کوتاه امروز یکشنبه گلستان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: ۶ شیء در تپه بازگیر، دو شیء در محوطه کبودوال و درهای مسجد جامع گرگان و آثاری از دیوار بزرگ گرگان، نرگس تپه و شهر تاریخی جرجان و آق تپه گنبدکاووس در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

ابراهیم کریمی گفت: با ثبت این ۱۴ اثر منقول و شاخص گلستان، تعداد ثبتی استان در فهرست آثار ملی به ۸۵۲ اثر رسید.

**

مدیر امور منابع آب گرگان و آق قلا گفت: در شش ماهه نخست و با حضور به موقع اکیپ های گشت و بازرسی منابع آب گرگان و آق قلا از فعالیت ۳۰ فقره حفاری غیر مجاز جلوگیری شد.

امین عموزاد افزود: ادوات حفاری غیرمجاز شامل دستگاه تراکتوری، کف کش و ادوات حفاری دستی جمع آوری و به پارکینگ آب منطقه ای منتقل شد.

**

با امضای تفاهم نامه بین استانداری گلستان با یک شرکت ایتالیایی، ساخت رآکتورهای نسل سوم در زمینه مدیریت پسماند با سرمایه گذاری ۶۰ میلیون یورویی در استان اجرا می شود.

با عملیاتی شدن این پروژه و مدیریت زباله های موجود در سایت آزادشهر و آق قلا، امکان تولید انرژی پاک و مفید در این مراکز میسر خواهد شد.

**

به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان سطح زیرکشت پنبه در استان به ۲۰ هزار هکتار رسیده که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

**

جانشین مدیریت حج و زیارت گلستان از ثبت نام  ۳۹ هزار و ۵۶۸ گلستانی در سامانه سماح خبر داد و گفت : از مجموع ثبت نامی ها ۱۲ هزار و ۹۱۴ نفر درخواست استفاده از اتوبوس را داشته اند.

محمدرحیم ملاح افزود: زائران پس از برگشت از طریق مرز مهران به همدان رفته و از طریق اتوبوس های پیش بینی شده به استان بازمی گردند.

**

هادی حق شناس استاندار گلستان گفت: تورم نقطه به نقطه ای استان که در اردیبهشت ماه سال جاری ۵۲ درصد بود، به ۳۵ درصد کاهش یافته و تا پایان سال به ۳۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد .

**

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان مجموع اعتبارات اشتغال روستایی صندوق کارآفرینی امید استان را ۹۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

حسین پهلوری افزود: تا پایان امسال ۲۲ صندوق خرد محلی در روستاهای استان راه‌اندازی می‌شود که اقدامات مربوط به شناسایی و افتتاح حساب افراد انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =