تفاهم‌نامه توسعه‌ای شهرستان درمیان در دست پیگیری است

بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: در سفر معاون اول رئیس جمهوری به شهر درح سربیشه سه تفاهم‌نامه برای توسعه شهرستان‌های مرزی استان امضا شد که تفاهم‌نامه شهرستان درمیان نیز در دست پیگیری است.

محمد بشیری‌زاده روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان درمیان که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی برگزار شد افزود: تفاهم‌نامه توسعه‌ای این شهرستان نیز به زودی با بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی منعقد می‌شود.

وی اظهار داشت: با انعقاد این تفاهم‌نامه شاهد توسعه زیرساخت‌ها و اشتغال در شهرستان مرزی درمیان خواهیم بود.

فرماندار درمیان گفت: سفر معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و استاندار خراسان جنوبی چندی پیش به شهرستان انجام شد که از برکات این سفر آسفالت راه روستای اسکندر بود، همچنین راه روستاهای عشایری کلاته نظر و دونخی در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که با اقدامات و انعقاد تفاهم‌نامه استانداری خراسان جنوبی با سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از بانک‌ها طی ۲ سال آینده و تا پایان دولت دوازدهم مشکل کم‌آبی روستاییان شهرستان رفع شود.

بشیری زاده اظهار داشت: در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به اداره امور عشایری اختصاص داده‌ایم که از محل این اعتبارات طرح‌های خوبی در دست اجرا است.

وی ادامه داد: سفر استاندار خراسان جنوبی به این شهرستان ۳۹ مصوبه در پی داشت که تاکنون حدود ۵۰ درصد این مصوبات اجرایی شده‌ است.

فرماندار درمیان گفت: بقیه مصوبات هم با قوت در دست اجراست و تمامی مسئولان استانی و شهرستانی برای اجرای هرچه سریعتر این مصوبات در حال تلاش هستند.

 وی افزود: سفرهای شهرستانی استاندار خراسان جنوبی اقدام خوب و بی‎سابقه است که با سفر به شهرستان درمیان از مرزی‌ترین و محروم‌ترین روستاهای شهرستان از جمله خیرآباد و جلاران بازدید کردند.

بشیری‌زاده بیان کرد: علیرغم جنگ اقتصادی که بر کشور ما حاکم است اقدامات عمرانی و توسعه‌ای خوبی در حال انجام است و نهضت گازرسانی آغاز شده که تا پایان سال جاری قرارداد گازرسانی به تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان منعقد می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال گفت: تمامی ادارات شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر این انتخابات آمادگی دارند تا انتخابات خوب، سالم و باشکوه رقم بخورد.

فرماندار درمیان از مسئولان شهرستانی خواست به تمامی روستاها دهگردشی داشته باشند و در کنار بررسی مسائل و مشکلات، پای صحبت روستاییان بنشینند.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد و نهبندان، درمیان، سربیشه و زیرکوه چهار شهرستان مرزی این استان هستند.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =