وزیر بهداشت سودان: نظام سلامت ایران پوشش‌های خوبی در حوزه بهداشتی داشته است

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت سودان گفت: نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران توانسته از طرق مختلف دسترسی مردم را به خدمات بهداشتی فراهم کند و با روش‌های مختلف پوشش‌های خوبی در حوزه بهداشتی داشته است.

به گزارش وزارت بهداشت، اکرم التوم روز یکشنبه درباره شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که در تهران برگزار می‌شود، افزود: کشورهایی که در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی شرکت دارند، کشورهایی هستند که اقدامات و تجارب  بسیار خوبی در زمینه بیماری‌هایی همچون سل، ایدز و کاهش مرگ و میر مادران و کودکان داشته و به توفیقاتی دست یافته‌اند و می‌توانند در این زمینه‌ها همکاری های دوجانبه و چندجانبه داشته و به همدیگر کمک کنند.

وی بیان کرد: سلامت مردم در گرو مشارکت‌های مردمی و هماهنگی‌های بین بخشی بوده و نکته مهم این که لحاظ سلامت در تمامی سیاست‌های توسعه‌ای بسیار پر اهمیت است.

وزیر بهداشت سودان ادامه داد: اگر کشورها بتوانند به عوامل موثر بر سلامت مثل فقر، بی‌سوادی و مشکلات اقتصادی و دسترسی به آب آشامیدنی سالم برسند، قطعاً پیشرفت‌های بیشتری در زمینه سلامت خواهند داشت. باید هر دو کشور ایران و سودان با توجه به موقعیتی که دارند به مسئله سلامت اهمیت ویژه‌ای دهند و از سازمان جهانی بهداشت برای ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهبود سایر نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کمک گیرند.

وی اظهار داشت: امیدواریم این اجلاس ساختار لازم را برای همکاری کشورهای شرکت کننده ایجاد کند و انتظار داریم که اسناد و توافقاتی که در این اجلاس منعقد می‌شود، بتواند به نفع تمام مردم منطقه باشد. مردم منطقه ما همواره شایسته دریافت خدمات بهتر هستند و باید حق خود را از کشورهای دیگر بگیرند.

وزیر بهداشت سودان جهت شرکت در شصت و ششمین اجلاس وزرای کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در تهران حضور دارد. شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با حضور وزرا و نمایندگان ۲۱ کشور منطقه از ۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ به مدت سه روز در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =