دانشگاه شاهد در بیانیه گام دوم انقلاب پیشرو باشد

تهران- ایرنا- نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: دانشگاه شاهد باید در زمینه پژوهش و فعالیت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری پیشگام و پیشرو باشد.

به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز یکشنبه در جلسه هیات امنای دانشگاه شاهد با تقدیر و تشکر از زحمات تمام نیروهای دانشگاه شاهد، گفت: این دانشگاه با فرمان امام خمینی (ره) و با هدف تعمیق فرهنگ انقلاب و فرهنگ ایثار و شهادت و کادرسازی نیروی انسانی در این زمینه شروع به کار کرد و مقام معظم رهبری نیز همواره بر این مسئله تأکید داشته‌اند.
وی ادامه داد: دانشگاه شاهد در طول فعالیت خود در راستای تحقق اهداف تلاش خوبی انجام داده و گام‌های مناسبی در این زمینه برداشته شده است و در طول سال گذشته شاهد این مسئله بودیم که جایگاه این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از ۳۴ به ۳۲ رسیده است که پیشرفت خوبی است اما این روند رو به رشد باید ادامه پیدا کند و دانشگاه شاهد دانشگاهی نمونه در کل کشور باشد، زیرا این دانشگاه وابسته به فرهنگ غنی ایثار و شهادت است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به بیان توصیه‌هایی خطاب به رییس و مدیران دانشگاه شاهد پرداخت و گفت: توسعه کمی و کیفی دانشگاه باید مورد دقت زیادی باشد و همسو با یکدیگر پیش برود. همچنین لازم است در جذب جامعه هدف تلاش بیشتری صورت گیرد، البته شاهد هستیم که این مسئله در سال جاری به نسبت سال قبل افزایش داشته است. همچنین باید برای رشد علمی دانشجویان تلاش شود و دانشجویان این دانشگاه جزو برترین دانشجویان کشور باشند. در زمینه فعالیت‌های جهادی نیز باید کارهای بیشتری صورت گیرد.
معاون رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت وجود نشاط و تحرک در فضای دانشگاه گفت: فضای دانشگاه باید با آزادی همراه باشد و زمینه ابراز نظرات و نگاه‌های مختلف در دانشگاه وجود داشته باشد تا دانشجویان در چهارچوب قوانین افکار خود را ابراز کنند و به بحث و تبادل‌نظر بپردازند. همچنین دانشگاه شاهد باید در زمینه پژوهش و فعالیت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری پیشگام و پیشرو باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =