همایش استاندارد و خانواده در آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - همایش استاندارد و خانواده با هدف ترویج فرهنگ و مفاهیم استاندارد کالاها در کانون خانواده‌ها، با شرکت بانوان شاغل در اداره‌های آستارا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مسئول امور بانوان فرمانداری آستارا روز یکشنبه در این همایش گفت: ترویج فرهنگ استاندارد در خانواده و جامعه، در چارچوب حقوق شهروندی و برای افزایش ایمنی است.

لطیفه پورمند اضافه کرد: با توجه واردات و صادرات کالا در آستارا، توجه به استاندارد در این شهرستان برای ترویج فرهنگ آن و ایمنی بیشتر، ضروری است و  فرمانداری آمادگی اجرای برنامه های ترویج فرهنگ استاندارد را دارد.

سپیده ساسانیان کارشناس اداره استاندارد آستارا هم گفت: خانواده ها به اصول استاندارد توجه کنند و با فرا رسیدن فصل سرما، بخاری های گازسوز به سنسورهای حرارتی و کاهش اکسیژن مجهز شوند، تا به طور خودکار با کاهش کمتر از ۱۸ درصد اکسیژن هوا یا در صورت انسداد دودکش، خاموش شوند. 

وی اظهار کرد: بخاری های گازسوز باید علامت استاندارد ملی ایران، دودکش و کلاهکی به شکل حرف انگلیسی H داشته باشند و دودکش مشترک برای دو یا چند بخاری گازسوز و روشن بودن آن در فضای بسته، خطرناک است. 

وی ادامه داد: باید از شیلنگ های لاستیکی استاندارد جهت انتقال گاز به وسایل گرمایشی استفاده و برای هر بخاری، یک شیر مصرف گاز در نظر گرفته شود و شعله آن آبی و پایدار باشد. 

۱۶ تا ۲۲ مهرماه هفته استاندارد است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =