تقویت هندبال و ورزش بانوان، محور دیدار استاندار با ورزشکاران کازرون

شیراز-ایرنا - استاندار فارس گفت: به ورزش بانوان باید توجه ویژه شود چرا که ظرفیت برای مطرح شدن هم در داخل و هم در خارج کشور را دارند.

 عنایت الله رحیمی یکشنبه در آیین تقدیر از بازیکنان تیم های هندبال بانوان و آقایان شهید شاملی کازرون که در لیگ برتر حصور دارند، افزود : توجه به ورزش را یک راهبرد و استراتژی می دانم که مورد نیاز کشور است  و به این حوزه به عنوان یک تاکتیک نگاه نمی کنم.

وی اضافه کرد: برای این‌که  آینده خوبی برای کشورمان متصور شویم و نشاط و شادمانی را به جامعه باز گردانیم باید بر روی ورزش سرمایه گذاری کنیم تا آسیب هایی که امروز به عنوان آسیب های اجتماعی وجود دارد، کاهش دهیم.

استاندار فارس خطاب به بازیکنان تیم های هندبال شهید شاملی، افزود : در بعضی جاها که صدای ما شنیده نمی شود شما ورزشکاران می توانید با موفقیت در میدان های ورزشی نام شهرستان  و استانتان را در دنیا طنین انداز کنید.

رحیمی با بیان اینکه پرداحتن به یک شهر نمی تواند هدف ما را محقق کند، اظهار داشت : امروز تمام نگاه ها به صورت عدالت محور به  همه مناطق استان فارس است.

زیرساخت ها ی ورزشی در استان فارس جهشی آشکار داشته است

استاندار فارس گفت : در دولت تدبیر و امید طی این ۶ سال زیر ساخت های ورزش در این استان جهشی چشمگیر و آشکار داشته است.

وی گفت : این نگاه عدالت محور موجب شده است که امروز دور افتاده ترین روستا در فارس هم مورد توجه ورزش قرار گرفته باشد که جای تقدیر دارد.

رحیمی ادامه داد : هر گاه از سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در خواستی داشتم به خوبی استقبال کرده و این امر نشان دهنده این است که به فارس توجه ویژه ای دارد.

وی به تنگناها و مشکلات اقتصادی که  هم اینک کشور با آن مواجه است اشاره کرد وگفت : بدون تردید ورزشکاران و جامعه ورزشی ما می دانند مطالبات باید معقول و منطقی و بر اساس توان و مقدورات موجود باشد.
رحیمی ادامه داد: ورزش زمانی که خودجوش و مردمی دنبال شود با توفیقات بیشتری همراه خواهد بود از این رو باید از بخش خصوصی برای حضور در ورزش حمایت کنیم.

جای یک تیم از فارس در لیگ برتر فوتبال خالی است

استاندار فارس همچنین به داشتن یک تیم فوتبال در لیگ برتر اشاره کرد و گفت : اصرار داریم که حتما یک تیم در لیگ برتر از استان فارس وجود داشته باشد و هم اینک تیم شهید سپاسی که مراحل خوبی طی کرده است امیدوارم به لیگ برتر صعود کند و تیم قشقایی هم خوب است و امیدوارم آنها با موفقیت مسیر خود را طی کنند.

تیم  برق شیراز احیا شود

استاندار فارس همچنین به تیم برق شیراز اشاره کرد و گفت : مردم به این تیم علاقه مند هستند و باید دوباره این تیم که در کشور آوازه داشته است احیا شود و در این راه نیز اقدام های خوبی صورت گرفته و ما هم حمایت خواهیم کرد تا برق شیراز دوباره مطرح شود.

شیراز میزبان مسابقات  هندبال جوانان آسیا شد

مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این جلسه گفت: با توجه به زیر ساخت های مناسب و وجود ورزشکاران ملی پوش در رشته هندبال در استان فارس، خرداد ماه ۹۹  برای نخستین بار شیراز میزبان مسابقات هندبال جوانان آسیا در سالن ۶ هزار نفره این شهر است.

حیدرعلی کامیاب کلانتری ادامه داد: حضور پنج بازیکن ملی پوش از استان فارس در رشته هندبال بیانگر استعدادهای این رشته در این استان است که باید نگاه ویژه ای به آن‌ها داشته باشیم.

وی اضافه کرد : ۱۸ زمین چمن مینی فوتبال، یک زمین چمن بزرگ ، ۲ استخر در بخش بالاده کازرون و قائمیه و پنج سالن ورزشی چند منظوره  که هرکدام برای آنها ۲ میلیارد تومان هزینه شده است، آماده بهره برداری است و با افتتاح این پروژه ها سرانه ورزشی شهرستان کازرون ۳۰۰ در صد افزایش داشته است.

کامیاب ادامه داد : از آنجا که قهرمان تیم هندبال کشور به عنوان نماینده  ایران در جام باشگاه‌های آسیا خواهد بود و دراین مسابقات نیاز به حمایت مالی ویژه دارند از این رو نیاز است به تیم شهید شاملی کمک شود و بر این باور هستیم در صورت حمایت، می تواند در آسیا مقام کسب کند چرا که بارها شایستگی خود را نشان داده است.

وی گفت : سالن هندبال شهرستان کازرون در اختیار باشگاه شهید شاملی است که  آنها شکل زیبایی به این سالن داده اند و جای تقدیر دارد.

برای باشگاه شهید شاملی تسهیلات ویژه ای در نظر داریم

عضو شورای اسلامی کازرون و سرپرست تیم هندبال بانوان شهید شاملی هم دیگر سخنران این نشست بود و گفت : از آنجا که خانواده شهید شاملی علاوه بر هندبال به دنبال سرمایه گذاری در تمام رشته های ورزشی هستند از این رو شورای شهر کازرون تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است.

راحله نامداری ادامه داد: ساختمان اداره ورزش و جوانان شهرستان کازرون بسیار کهنه است و مربوط به دهه پنجاه است و در شان این شهرستان نیست.

وی نداشتن خوابگاه را از دیگر معضلات ورزش این شهرستان دانست و گفت : خوابگاهی که هم اینک وجود دارد نه تنها برای بانوان مناسب نیست بلکه برای آقایان هم مشکلاتی دارد .

نامداری گفت: برای  اینکه دغدغه های بخش خصوصی که در ورزش سرمایه گذاری می کند کمتر شود،  باید از آن ها حمایت کنیم.

توسعه رشته های مختلف ورزشی اهداف این باشگاه است

مدیرعامل باشگاه شهید شاملی کازرون هم گفت : توسعه رشته های مختلف ورزشی از اهداف این باشگاه است و سعی داریم علاوه بر هندبال رشته های دیگر را هم فعال کنیم.

یعقوب پیری  ادامه داد: ورزش قهرمانی و حرفه ای شرایط خاص خود را دارد و باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در رده پایه هم سرمایه گذاری خوبی کرده ایم  و در رشته هندبال نیز در منطقه جنوب کشور قهرمان شده ایم و شرایط خوبی داریم.

پیری گفت: حضور پنج بازیکن از این باشگاه در تیم ملی بیانگر ظرفیت خوب این رشته در شهرستان کازرون است.

مدیرعامل باشگاه شهید شاملی کازرون افزود: در حال مذاکره با مسئولان باشگاه نیروی زمینی تهران هستیم تا مقدمات انتقال تیم فوتبال دسته یک این باشگاه به شهرستان کازرون فراهم شود و در این باره تفاهم نامه ای هم نوشته شده است.

کازرون قطب هندبال ایران است

بازیکن اصفهانی تیم شهید شاملی که سابقه بازی در تیم ملی را دارد، گفت : کازرون از قطب های هندبال کشور است و از اینکه استاندار فارس از ورزش حایت می کند برای ما قوت قلبی است تا بیشتربرای موفقیت تیم تلاش کنیم.

میلاد مسایلی ادامه داد: تیم ما حرف های زیادی در مسابقات لیگ برتر برای گفتن دارد و امیدوارم حمایت ها از این ۲ تیم شهرستانی که در لیگ برتر هندبال کشور هستند، ادامه یابد.

سرنوشت تیم شهید شاملی کازرون مانند شهید چمران لارستان نشود

بازیکن ملی پوش و دروازه بان تیم شهید شاملی هم با اشاره به اینکه امیدوارم سرنوشت تیم هندبال بانوان شهید شاملی مانند شهید چمران لارستان دچار نشود، گفت : امیدوارم این اتفاق رخ ندهد و تیم بانوان شهید شاملی که بازیکنان بسیار خوبی دارد برای همیشه ماندگار شود.

زینب بذرافکن ادامه داد: از استاندار فارس و مسئولان اداره کل ورزش و جوانان فارس می خواهیم که پشت ما را خالی نکنند چرا که هندبال بانوان در فارس ظرفیت فراوانی برای مطرح شدن دارد همانگونه که در گذشته به اثبات رسید و تیم شهید چمران راهی جام باشگاه های آسیا شد.

وی افزود: دست اندرکاران این باشگاه در تلاش برای توسعه سایر رشته ها هستند و باید این اینگونه افراد حمایت شوند تا در ادامه راهشان که رشد ورزش هست، دلسرد نشوند.

نایب قهرمان کشور شدیم

رئیس ورزش و جوانان شهرستان کازرون هم گفت : با حمایت استاندار فارس و مدیرکل ورزش و جوانان زیر ساختهای خوبی در این شهرستان فراهم شده است و نایب قهرمانی تیم هندبال  شهید شاملی در مسابقات کشور بیانگر پیشرفت ورزش این شهرستان است .

حامد محمدی افزود: امسال هم تیم بانوان و هم تیم آقایان شهید شاملی شرایط خوبی برای حضور در لیگ برتر دارند و قهرمانی دور از دسترس نیست.

استان فارس قطب ورزش کشور شده است

مدیرعامل شرکت توسعه  و نگهداری اماکن ورزشی وزارت ورزش و جوانان هم گفت: استان فارس به مهد فرهنگ و هنر همیشه شهرت داشته اما هم اینک در ورزش هم قطب برتر کشور هستند.

 حسن کریمی افزود: برای رشد ورزش بانوان زمینه های خوبی در ورزش استان فراهم شده است و باید تلاش کنیم بانوان از همه ظرفیت های موجود استفاده کنند.

وی ادامه داد: زمانی استان  فارس دو تیم در لیگ برتر فوتبال کشور داشت اما هم اینک از انها به مانند برق و فجر سپاسی خبری نیست.

این مقام مسول افزود: امیدوارم انتظار به حق مردم فارس برای  داشتن یک تیم در لیگ برتر فوتبال محقق شود.

در پایان این مراسم از بازیکنان دو تیم با هدایای نقدی تقدیر شد.

کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز است.

۹۶۰۰ / ۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط