۲۰۰ هزار زائر اربعین از مرز شلمچه به کشور بازگشتند

آبادان - ایرنا - سرپرست پایانه مرزی شلمچه با بیان اینکه روند عبور زائران اربعین از این گذرگاه مرزی به سمت عراق کاهش یافته است گفت: آمار زائران بازگشته از سفر کربلا از این گذرگاه مرزی تاکنون به ۲۰۰ هزار نفر رسیده و روند افزایشی گرفته است.

جمال حمیدی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا همچنین شمار زائران خارجی که از مرز شلمچه راهی کربلا شدند را 50 هزار نفر عنوان کرد و افزود: ۱۷ هزار نفر از این زائران تاکنون از این گذرگاه مرزی وارد ایران شدند.

وی روان شدن انتقال زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه عراق به نجف اشرف را یاد آور شد و گفت: به منظور روان سازی تردد زائران اربعین حسینی از شلمچه عراق تا نجف اشرف ۲۳۰ دستگاه اتوبوس و کامیون شبانه روز فعالیت می کنند.

حمیدی اظهار داشت: به منظور انتقال زائران بازگشته از سفر کربلا از پایانه شلمچه به استانهای مختلف کشور از امروز طرح استقرار اتوبوس های برون شهری ، گیت بندی، نصب نرخ نامه با حضور استان های معین انجام شد و هم اینک به وسیله ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جا به جایی زائران از مرز شلمچه به استانهای مختلف کشور آغاز شده است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر شرکت های تعاونی مسافربری استان های اصفهان، فارس، هرمزگان، خوزستان در مرز شلمچه مستقر شده اند و سایر استانها نیز در روزهای آینده در مرز شلمچه مستقر می شوند.

حمیدی گفت: تعزیرات حکومتی کنترل و نظارت بر نرخنامه و فعالیت اتوبوس ها را در مرز شلمچه برعهده دارد.

از ابتدای ماه صفر( هشتم تا 21 مهرماه ) ۸۵۰ هزار زائر از مرز شلمچه تردد کردند.

حرکت خودجوش زائران اربعین حسینی از روزهای آغازین ماه صفر به سمت گذرگاه های مرزی چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر شروع شده و همچنان ادامه دارد.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

۷۱۰۰/۶۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =